Auto zastępcze z OC sprawcy - Najważniejsze informacje

Kampanie  |   |  + 10  |  Ocena: (głosy: 0)

Wynajem samochodu z OC sprawcy - najważniejsze zasady i ciekawe porady

Dzięki wyrokowi Sądu Najwyższego z 17 listopada 2011 r. nie ma już najmniejszych wątpliwości, kiedy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym należy się zwrot kosztów wynajmu auta z OC sprawcy. Nie każdy jednak ma tego świadomość, ponieważ kolizje drogowe na szczęście nie należą do problemów dnia codziennego każdego użytkownika drogi- i oby nie należały. Jeżeli się już jednak przytrafi, a auto nie będzie się już nadawało do dalszej jazdy, warto znać kilka podstawowych informacji.


Samochód zastępcze z OC sprawcy dla każdego

Auto zastępcze z OC sprawcy należy się poszkodowanemu bez konieczności żmudnego udowadniania, że będzie potrzebne, regularnie używane, a poruszanie się komunikacją np. w celu dojazdu pracy jest kłopotliwe. Jednak pomimo, że wg. wyroku Sądu Najwyższego wynajem pojazdu zastępczego na koszt ubezpieczyciela sprawcy dotyczy również osób używających go do celów prywatnych, ubezpieczyciele wciąż podchodzą do tego bardzo niechętnie. Ponadto nie trzeba już wcześniej informować ubezpieczyciela lub prosić o zgodę na wypożyczenie samochodu z oc sprawcy wypadku. Kontakt z firmą ubezpieczeniową można zlecić wypożyczalni, ponieważ niektóre z nich są w tym wyspecjalizowane.

 

 


Oto najważniejsze zasady dotyczące wynajmu auta zastępczego:


1. Przede wszystkim jeżeli samochód po kolizji nie nadaje się do dalszej jazdy, koszt odholowania do warsztatu lub innego miejsca pokrywa OC sprawcy.

2. Wynajmowany samochód zastępczy z OC sprawcy nie może być wyższej klasy niż rozbity samochód. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ wynajęcie auta wyższej klasy może być dla ubezpieczyciela podstawą do zakwestionowania zwrotu pieniędzy

3. Wynajęcie samochodu na kilka czy kilkanaście dni może być dużym obciążeniem finansowym tym bardziej, że termin zwrotu przez ubezpieczyciela jest trudny do przewidzenia. Dlatego też część wypożyczalni oferują pomoc zajmują się ściąganiem należności od ubezpieczycieli we własnym zakresie.

4. Auto zastępcze z OC sprawcy należy się poszkodowanemu na czas naprawy- od momentu odholowania lub wstawienia do warsztatu, do momentu odbioru sprawnego pojazdu. Natomiast w przypadku szkody całkowitej zwrot kosztów wynajmu należy się aż do momentu zakupu innego pojazdu (zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 22 listopada 2013 r.), przy czym udowodnienie opieszałości przy zakupie lub załatwianiu formalności może dać ubezpieczycielowi prawo do odmówienia zwrotu pieniędzy.

5. Należy zawsze pamiętać, że ubezpieczyciel sprawcy nie wypłaca pieniędzy na wynajęcie auta, ale zwraca je po przedstawieniu rachunków. Pokrywa także koszty poniesione w związku z brakiem auta po wypadku (taksówka do domu, do warsztatu itp.). Dlatego też konieczne jest zbieranie wszystkich rachunków, faktur i dokumentów.

Wiele osób rezygnuje z możliwości wynajmu takiego samochodu. Często powodem rezygnacji jest niewiedza osób poszkodowanych. Warto zapoznać się z odpowiednimi przepisami, by zatroszczyć się o swoje interesy i nie paść ofiarą oszustwa. Wynajem samochodu z oc sprawcy jest możliwy a co więcej w stu procentach nam się należy.

 

Polecane strony

Wynajem samochodu zastępczego w Mavo Car Rental
Wypożyczalnia wysokiej klasy samochodów osobowych, dostawczych i limuzyn

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 10
~Patrycja | 2020-11-02 11:06
Dzień dobry,

mam na imię Patrycja i chciałabym zaproponować Państwu wykonanie nowej strony www. Proponujemy korzystne warunki współpracy i wyręczamy naszych klientów w wielu sprawach.

Jeśli są Państwo zainteresowani, to chętnie przedstawię szczegóły naszej oferty. Zapewniam, że trudno znaleźć na rynku korzystniejszą.

Bardzo proszę o odpowiedź na adres sprzedaz@densito.pl lub kontakt z działem handlowym pod numerem 792-519-647.

Pozdrawiam, Patrycja Swat
~Marek | 2020-10-21 12:08
Dzień dobry,

chciałbym zaproponować Państwu zapoznanie się z ofertą kampanii e-mail marketingowych. Jest to bardzo skuteczne i efektywne źródło pozyskiwania nowych klientów. Nasza firma oferuje kompleksową usługę, poczynając od przygotowania strony reklamowej, przez dostarczenie wszystkich elementów niezbędnych do przeprowadzenia kampanii, po jej realizację.
Jeśli w tych kilku zdaniach udało mi się Państwa zainteresować - proszę o odpowiedź. Skontaktujemy się i przedstawimy szczegóły oferty.

Miłego dnia,
Marek Kuza
https://marketing-mail.pl
~Marek | 2020-06-04 12:27
Dzień dobry,

chciałbym zaproponować Państwu zapoznanie się z ofertą kampanii e-mail marketingowych. Jest to bardzo skuteczne i efektywne źródło pozyskiwania nowych klientów. Nasza firma oferuje kompleksową usługę, poczynając od przygotowania strony reklamowej, przez dostarczenie wszystkich elementów niezbędnych do przeprowadzenia kampanii, po jej realizację.
Jeśli w tych kilku zdaniach udało mi się Państwa zainteresować - proszę o odpowiedź. Skontaktujemy się i przedstawimy szczegóły oferty.

Pozdrawiam,
Marek Kuza
https://marketing-mail.pl
~Marcin | 2020-05-15 10:36
Szanowni Państwo,

w związku z wszechobecnym poczuciem zagrożenia ze strony wirusa SARS-CoV-2 wyraźnie zwiększyły się oczekiwania w zakresie standardów sanitarno-higienicznych większości społeczeństwa. Dotyczy to również potencjalnych klientów, pracowników i gości Państwa firmy.
Proponujemy produkt będący bardzo praktycznym rozwiązaniem problemów związanych z umieszczeniem w sposób wygodny, w jednym łatwo dostępnym miejscu wszystkich niezbędnych produktów związanych z ochroną przed zarażeniem koronawirusem.
Punkt Higieniczny, to unikatowe, kompaktowe i modułowe rozwiązanie , dzięki któremu estetycznie, wygodnie i bezpiecznie umieścicie Państwo w dowolnym miejscu swojej firmy wszystkie niezbędne produkty służące dezynfekcji i zabezpieczeniu przed infekcją.

Punkt Higieniczny to:

- prestiż - jego obecność zdecydowanie podnosi komfort psychiczny odwiedzających i buduje w ich oczach pozytywny wizerunek odwiedzanej firmy
- funkcjonalność – stacja zbudowana jest modułowo, samemu dobiera się jej elementy,
- estetyka i trwałość – charakteryzuje go wysoka jakość materiałów i wykonania,
- pomysłowość – to autorska polska koncepcja i produkcja,
- atrakcyjna cena

Praktyczne zastosowanie Punktu Higienicznego jest oczywiste. Bez wątpienia zrobi on również profesjonalne wrażenie na Państwa klientach, pracownikach i gościach. W nowej rzeczywistości, której się wszyscy uczymy i która pozostanie z nami przez lata, będzie naszym zdaniem idealnym rozwiązaniem.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie https://stacjasanitarna.pl na której mogą Państwo stworzyć własny punkt i poznać jego cenę (zakładka wycena).

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu.

tel.: 536999579
e-mail: biuro@stacjasanitarna.pl
~Monika | 2020-05-11 10:21
Dzień dobry,

na imię mam Monika i chciałabym dowiedzieć się czy próbowali Państwo reklmować swoje produkty i usługi przez reklamy e-mail?
Jest to doskonałe i bardzo skuteczne źródło nowych klientów. Nasza firma specjalizuje się w tego typu kampaniach i dostarcza wszystkie konieczne elementy potrzebne do jej przeprowadzenia.

Jeśli chcieliby Państwo poznać szczegóły - bardzo proszę o odpowiedź lub wiadomość na adres biuro@marketingwemail.pl. Skontaktujemy się i złożymy niezobowiązującą ofertę.

Serdecznie pozdrawiam, Monika

~Kancelaria CHF | 2020-01-29 22:27
Dzień dobry,

jeśłi kilka lat temu zdecydowałeś się na kredyt we frankach i mimo regularnego spłacania rat Twoje zadłużenie nadal jest olbrzymie - skontaktuj się z nami.

Jesteśmy kancelarią prawniczą specjalizującą się w kredytach frankowych, skutecznie pomagamy ponad 1200 klientom. Pozwól, że pomożemy także Tobie lub Twoim bliskim.

Zapraszamy do kontaktu - bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań przeanalizujemy Twoją umowę kredytową i wydamy wstępną opinię prawną.

Wystarczy w odpowiedzi na tą wiadomość podać numer telefonu na jaki będziemy mogli, w dogodnym dla Państwa terminie, zadzwonić.

Pozdrawiamy,
e-mail: biuro@wyfrankowani.pl
tel. 531-288-404
~Kamila | 2019-12-17 12:01
Dzień dobry,

coraz więcej firmy sprzedaje swoje produkty w Internecie. Sklep internetowy to doskonałe narzędzie, dzięki któremu niewielkimi nakładami można zwiększyć sprzedaż.
Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych i łatwych w obsłudze sklepów internetowych, a wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie.
Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem nowego sklepu internetowego lub aktualizacją obecnego - proszę o kontakt. Chętnie przedstawię szczegóły.

Kamila Praskowicz

e-mail: biuro@sprzedaz-w-internecie.pl
tel.: 792-519-647
www: https://sprzedaz-w-internecie.pl
~Krystian | 2019-08-01 14:11
Dzień dobry,

specjalizujemy się w efektywynym zdobywaniu nowych klientów naszym biznesowym partnerom. Wielkim i malutkim firmom. Skutecznie i nie obdzierając ich ze skóry. Najskuteczniejszą z metod, jest wysyłka maili.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zdobyciem nowych klientów i reklamą swoich usług i produktów za pomocą mailingu, to chętnie zadzwonię i bliżej zaprezentuję naszą propozycję. W takim przypadku proszę o odpowiedź na tę wiadomość i zachęcam do podania numeru telefonu.

Krystian Metko - tel.: 792-483-331
~koluson | 2018-08-07 15:30
Dobrze, że o tym piszecie, bo sporo osób nie ma pojęcia, że istnieje taka możliwość. Ja sam dopiero już w warsztacie http://www.likwidacja-szkody.waw.pl dowiedziałem się, że mogę dostać na czas naprawy auto z ubezpieczenia gościa, który wjechał autem w tył mojego. Dobre chociaż i to, bo naprawa trwała 2 tygodnie. I jak tu bez auta dac radę.

Najnowsze porady