Podobne porady

W jakim okresie jeździmy na światłach mijania przez całą dobę?

ruw3 | 2006-05-03 22:22

Wg polskich przepisów powinniśmy jeździć z włączonymi światłami mijania przez całą dobę począwszy od 1 października do ostatniego dnia lutego. czytaj »

Znaleziono: 9
Przeciwmgielne w mieście - włączać czy nie włączać?
rbrys | 2006-12-01
Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, kierowca możne włączyć tylnie światła przeciwmgłowe jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą... czytaj »
Reflektory samochodowe Jak wyczyścić stare reflektory samochodowe?
Poradopedia.pl | 2013-05-31
Z czasem reflektory samochodowe świecą coraz gorzej ze względu na powstające na nich zabrudzenia i rysy. Można się z tym uporać, nawet tanimi domowymi sposobami. czytaj »
Zasady ruchu obowiązujące pieszych
Poradopedia.pl | 2012-10-14
Piesi bardzo często łamią obowiązujące przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie oraz innych ludzi. Jak korzystać z drogi dla rowerów, jak poruszać się w kolumnie pieszych, jakie zachowania pieszego są niedozwolone - na wszystkie te pytania, odpowiedź znajdziesz w naszej poradzie. czytaj »
Samochód Zasady pierwszeństwa na rondzie turbinowym
Poradopedia.pl | 2011-04-10
W Polsce powstaje co raz więcej rond turbinowych, po których poruszanie się sprawia wielu kierowcom nie małe problemy. O tym jakie zasady poruszania się po takim rondo obowiązują dowiesz się czytając poniższą poradę. czytaj »
Od kiedy możemy jeździć na wyłączonych światłach?
mittal | 2007-09-29
Teraz to już niestety cały rok trzeba jeździć na światłach ;-) czytaj »
Jaki jest limit punktów karnych na drodze? Przez jaki okres czasu się to sumuje i po jakim czasie kasuje?
rbrys | 2007-01-20
Limit punktów karnych po których uzbieraniu kierowca traci prawo jazdy wynosi 24 punkty - dotyczy to sumy wszystkich punktów karnych otrzymanych... czytaj »
Jaka jest różnica między ksenonami a biksenonami?
rbrys | 2007-01-19
Różnica pomiędzy światłami bi-ksenonowymi a ksenonowymi sprowadza się do tego, że bi-ksenony to światła ksenonowe zarówno w wypadku świateł mijania... czytaj »
Foteliki samochodowe - do jakiego wieku bądź wzrostu trzeba przewozić w nich dziecko?
mee1 | 2006-06-01
Podaje stosowny przepis regulujący tą kwestie: Art. 39. 3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, dziecko w wieku... czytaj »
Rondo Sposób jazdy na rondzie - kiedy kierunkowskaz, kto ma pierwszeństwo?
vwagen | 2006-05-03
Zasady dotyczące pierwszeństwa Wg polskich przepisów jeżeli przed rondem stoi tylko znak ruchu okrężnego to obowiązują podstawowe zasady dotyczące pierwszeństwa... czytaj »
Znaleziono: 9