Kategorie

Prawo

Najnowsze porady

Porada id 6878 Karnety i inne subskrypcje w czasie lockdownu: jakie prawa przysługują poszkodowanym konsumentom?
BVMG | 2021-10-20
Zamknięte siłownie, aquaparki, kina czy teatry – obostrzenia wynikające z kolejnych lockdownów sprawiły, że wiele osób nie mogło normalnie realizować posiadanych karnetów i innych subskrypcji usług. Na szczęście obowiązujące regulacje chronią w takich sytuacjach prawa konsumentów. Kiedy i jak można ich dochodzić? czytaj »
Porada id 5854 Postępowanie restrukturyzacyjne - jak wygląda i jak się do niego przygotować
Kampanie | 2017-12-05
Zobacz jak przygotować się do postępowania restrukturyzacyjnego, o czym pamiętać i jakie są możliwości postępowania. 4 Najważniejsze punkty, które musisz znać. Przeczytaj koniecznie! czytaj »
Porada id 5796 Jak szybko i sprawnie przeprowadzić sprawę rozwodową?
Kampanie | 2017-10-06
Rozwody są często bolesne i skomplikowane. Z tego powodu bardzo istotne jest, by sprawa rozwodowa została przeprowadzona możliwie szybko i sprawnie. To w dużym stopniu zależy od naszej postawy. W przypadku sprawy rozwodowej pomoże nam radca prawny. Warto zwrócić się do niego po porady prawne. Świadomość prawna oraz gotowość do kompromisu może pomóc nam uniknąć przeciągających się sądowych batalii. czytaj »
Porada id 5767 Jak wybrać dobrą kancelarię prawną
DobraRadka | 2017-09-18
Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi, tak głosi słynna sentencja. Jednak nie możemy tą nieznajomością się zasłaniać i usprawiedliwiać. System jest skonstruowany tak, żeby wszystkie ustawy i przepisy były ogólnodostępne. Jednak jak nie mając fachowej wiedzy z tej obszernej dziedziny odnaleźć się w gąszczu przepisów, kodeksów i paragrafów? czytaj »
Ślub Ślub z Włochem od strony formalnej
LanguageLink | 2017-09-11
Jeśli jedną z Twoich wakacyjnych pamiątek z podróży po Włoszech jest miłość życia, z pewnością zapragniecie oboje, prędzej czy później, zawrzeć związek małżeński. Jakie macie możliwości i jakich formalności musicie dopełnić by ceremonia doszła do skutku? czytaj »
Przepisy prawa Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o.
Kancelaria_Witkowski | 2017-09-08
Zgodnie z polskimi przepisami dotyczącymi zakładania i prowadzenia spółek handlowych, każda osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą ma prawo przekształcić ją w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. czytaj »
Porada id 5734 Nowa inwestycja a ochrona środowiska - Decyzje, raporty, pozwolenia
Kampanie | 2017-08-14
Ochrona środowiska naturalnego to obecnie jeden z najważniejszych aspektów, jakie musi brać pod uwagę nowy inwestor. Aby projekt mógł zostać zatwierdzony, inwestycja musi spełniać szereg norm i wymagań. Jakie zatem decyzje i pozwolenia są konieczne? czytaj »
Porada id 5608 Na czym polega windykacja?
Kampanie | 2017-05-21
Windykacja długów to proces, w którym wierzyciel stara się za pomocą różnych powiadomień, skłonić dłużnika do zwrócenia wszystkich długów. W przeciwieństwie do komornika, windykator nie zajmuje się więc odzyskiwaniem długu, lecz nakłanianiem dłużnika do pójścia na współpracę i oddania choć części uzyskanych bezprawnie środków. czytaj »
Porada id 5466 Rozwód - jak udowodnić zdradę
Kampanie | 2017-02-15
Zdrada współmałżonka jest najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa i wystąpienia jednej ze stron o rozwód. Jeżeli sprawa rozwodowa jest bezpośrednim skutkiem dopuszczenia się zdrady, uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie jest jedynie formalnością. czytaj »
Porada id 4649 Zmiana biura rachunkowego krok po kroku
AgnieszkaZatorska | 2015-12-03
Powodów zmiany biura rachunkowego może być wiele. Nieproporcjonalna cena w stosunku do jakości usług, nierzetelnie prowadzona księgowość czy trudności z uzyskaniem odpowiedzi na różne, zadawane pytania. Bez względu jednak na powód, który odegrał kluczową rolę w podjęciu takiej decyzji przede wszystkim powinniśmy działać. Przełom roku to bez wątpienia dobry czas na zmianę biura rachunkowego. Oczywiście zanim zlecimy prowadzenie księgowości innej firmie musimy dopełnić szeregu formalności, by uniknąć późniejszych problemów. Jakie kroki należy podjąć, by uniknąć kłopotów, w tym m.in. prawnych? czytaj »

Najnowsze pytania

Szybkie rady

W tej kategorii brak jeszcze szybkich rad.

Utwórz nowy temat