Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy!

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

O ile kilkanaście lat temu operacje plastyczne i drobne poprawki urody w gabinetach medycyny estetycznej najczęściej określano jako zwykłą fanaberię, o tyle w dzisiejszych czasach są one powszechnym sposobem na pozbycie się kompleksów i zatrzymanie młodzieńczego wyglądu. Zarówno kobiety jak i mężczyźni przywiązują większą uwagę do swego wyglądu i posiadają obszerniejszą wiedzę na temat aktualnych technologii, dzięki którym będą mogli zadbać o swoją skórę i powstrzymać proces starzenia oraz skorygować ewentualne mankamenty. Temat „poprawiania” urody przestaje być tematem tabu.

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Z upływem lat na twarzy przybywa zmarszczek i bruzd, a skóra traci jędrność i zaczyna opadać. Często również towarzyszy temu nagromadzony nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka czy chomików. Jeszcze do niedawna jedynym skutecznym sposobem na przywrócenie jej młodzieńczego „napięcia” był chirurgiczny lifting twarzy. Operacja ta, prócz znanych wszystkim zalet, ma również wady. Do największych z pewnością można zaliczyć fakt, że zabieg jest inwazyjny, a okres rekonwalescencji bywa długi i bolesny.

Medycyna estetyczna bardzo szybko posuwa się do przodu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu chirurgiczny lifting twarzy był jedyną skuteczną metodą na przywrócenie skórze napięcia i przywrócenia prawidłowego owalu twarzy. Dzisiaj regularnie pojawiają się kolejne alternatywy, a jednym z najnowszych osiągnięć medycyny Anti-Aging jest światłowodowa procedura laserowa Endolift.

Przewaga nad liftingiem chirurgicznym

Jak już zostało wspomniane - operacja plastyczna wiążę się z długim okresem rekonwalescencji oraz nie jest obojętna dla organizmu. A co gdybyśmy powiedzieli, że efekt liftingu i korekty owalu twarzy  można osiągnąć inaczej i z całą pewnością o wiele łagodniej?

Takie możliwości pojawiły się wraz z wprowadzeniem do Polski nowej generacji laserowej procedury Endolift, dostępnej już w kilku prestiżowych gabinetach. Jest to zabieg przywracający skórze odpowiednie zagęszczenie, napięcie i jeśli jest taka konieczność redukcję tkanki tłuszczowej. Wykonywany przy pomocy lasera diodowego LASEmaR 1500 o nietypowej do tej pory długości fali 1470nm stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, a także jeśli jest taka potrzeba może trwale podczas jednego zabiegu zniszczyć zalegającą tkankę tłuszczową, co oznacza, że przy okazji „liftingu” można również pozbyć się chomików czy podwójnego podbródka.

Na czym polega zabieg?

LASEmaR 1500 opracowany przez firmę Eufoton to nowej generacji światłowodowa technika laserowa zapewniająca najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo w obszarze zabiegów Anti Aging. Do jej wykonania stosowane są II generacji mikro-optyczne włókna FTF. Te nieco grubsze od włosa ludzkiego światłowody aplikowane są podskórnie, dzięki ich stożkowemu zakończeniu aplikacja jest łatwa i nie wymaga znieczulenia, nie pozostawia również śladu na skórze. Laser emituje energię o odpowiedniej długości fali 1470 nm, która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu Endolift redukuje wiotkość skóry oraz nadmiar tkanki tłuszczowej jednocześnie.

Co ważne - Endolift można też wykonać u pacjenta z bardzo cienką, delikatną skórą, u którego nie ma żadnego nadmiaru tłuszczu, a jedynie wiotkość w okolicy dolnej powieki, owalu twarzy, podbródka i szyi. Ogromną zaletą Endolift jest również to, że jest to procedura „jednorazowa”, co oznacza, że do uzyskania pożądanych efektów wystarczy jeden zabieg. Pierwsze efekty są natychmiastowe, widoczne gołym okiem tuż po zabiegu. Dzięki retrakcji włókien kolagenowych skóra staje się napięta. Kolejną zaletą jest redukcja komórek tłuszczowych - jest to proces nieodwracalny, dlatego obawy o powrót chomików są nieuzasadnione. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny po około 3-6 miesiącach. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Minimalny okres rekonwalescencji sprawia, że tuż po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych aktywności.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: