Jak dbać o skórę naczynkową? Te zasady musisz znać!

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Posiadaczki skóry naczynkowej nie mają łatwego zadania jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Początkowo występujące zaczerwienienie jest przemijające, ale często na skutek niewłaściwej pielęgnacji dochodzi do utrwalenia rumienia i pojawienia się coraz bardziej widocznych i rozszerzonych naczynek. Jak zatem radzić sobie z wymagającą skórą naczynkową? Wyjaśnia Agata Głaz-Chodyna, kosmetolog marki Bioderma.

Przyczyny

Aby pokonać przeciwnika musisz przede wszystkim wiedzieć, jakie są przyczyny powstawania zaczerwienień na skórze. - Bezpośrednim źródłem rozszerzenia naczyń krwionośnych i co za tym idzie powstawania rumienia, jest czynnik VEGF, czyli czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. W warunkach fizjologicznych jest odpowiedzialny za tworzenie nowych naczyń krwionośnych, natomiast jego działanie może też nieść za sobą negatywne skutki, m.in. wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych, co ma bezpośredni wpływ na powstawanie rumienia. Stosując odpowiednią pielęgnację możemy zmniejszyć ilość wytwarzanego VEGF - tłumaczy Agata Głaz-Chodyna.

Na własną rękę?

Skóra naczynkowa jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Aby właściwie ją pielęgnować nie wystarczy jedynie poprzestać na domowych sposobach. Ten typ cery jest bardzo wymagający, dlatego w celu jej pielęgnacji trzeba podjąć poważniejsze środki. - Metody domowe w tym przypadku są bardzo  ograniczone. Oczywiście możemy na twarz nakładać kojące plastry ogórka lub napar z zielonej herbaty, ale są to tylko doraźne metody. Na szczęście na rynku mamy wiele odpowiednich kosmetyków do walki z zaczerwienieniami. Zawierają one całe kompleksy składników aktywnych o szerokim spektrum działania i są o wiele łatwiejsze w użyciu niż domowe sposoby. Aktualnie możemy czerpać z pełnej pielęgnacji przeznaczonej dla skóry naczyniowej - począwszy od produktów oczyszczających, przez kremy do codziennej pielęgnacji, do produktów z maksymalną fotoprotekcją. Warto wiedzieć, że im więcej etapów pielęgnacji skóry z rumieniem, tym lepsze jej efekty - radzi ekspert.

Kosmetyki dla ciebie!

Pielęgnacja cery naczynkowej (zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych) powinna więc opierać się na sprawdzonych kosmetykach. Co powinny mieć w składzie? - Kluczowe są składniki, które hamują wspomniany czynnik  VEGF. Idealnym połączeniem o tym działaniu są miłorząb japoński, zielona herbata i ziarna soi. Kompozycja dokładnie tych trzech składników aktywnych daje efekt potwierdzony badaniami. W pielęgnacji warto zastosować Sensibio AR - krem aktywny do skóry z problemami naczynkowymi, który będzie doskonale redukował zaczerwienienia oraz zapobiegał ich nawrotom. Z kolei Sensibio AR BB Cream będzie dodatkowo też je maskował i wyrównywał koloryt skóry - radzi kosmetolog.Powinnaś też zwrócić uwagę, których kosmetyków unikać, aby nie wzmacniać problemu. - Przy skórze naczyniowej nie wolno stosować w kosmetykach alkoholu czy kwasów, gdyż  wykazują silne działanie drażniące. Należy unikać również peelingów z granulkami, gdyż silne tarcie może prowadzić do nasilenia rumienia - przestrzega.Musisz też pamiętać o właściwym oczyszczaniu skóry, która wymaga delikatności. - Lepiej odstawić metody oczyszczania za pomocą żelu/wody lub mleczka/toniku i zacząć korzystać z płynów micelarnych jako mało drażniących produktów oczyszczających. Za pomocą jednego produktu możemy szybko i skutecznie bez nadmiernego pocierania  usunąć makijaż czy zanieczyszczenia. Idealnym wyborem jest Sensibio H2O AR czyli płyn micelarny, który nie tylko oczyszcza skórę, ale też ją tonizuje i pielęgnuje. Płyn zawiera opatentowany kompleks Rosactiv™, który eliminuje trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych poprzez hamowanie wytwarzania w nadmiarze czynnika VEGF już na etapie oczyszczania. Produkt dodatkowo szybko złagodzi skórę i wyeliminuje pieczenie dzięki zawartości wyciągu z ogórka i aloesu - poleca ekspert.

O tym pamiętaj!

Cera naczynkowa wymaga bezwzględnej ochrony przeciwsłonecznej nawet w pochmurne dni, nie tylko latem.- Częstym błędem pielęgnacyjnym w przypadku skóry naczynkowej jest niestosowanie wysokiej fotoprotekcji lub stosowanie jej tylko w okresie letnim, tymczasem na działanie promieniowania UVA (które jest odpowiedzialne za trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych) jesteśmy narażeni całorocznie bez względu na to, czy mamy słoneczny czy pochmurny dzień. Wiedząc o tym zwracajmy uwagę czy stosowany przez nas krem wykazuje również wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA - zaleca ekspert. Ponadto pamiętajmy, aby unikać gorących potraw, alkoholu czy zbyt ciepłych kąpieli, te czynniki mocno nasilają problem rozszerzenia naczyń krwionośnych.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: