Najnowszy trend pielęgnacyjny – slow aging

MBCM  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Minęły czasy kiedy do gabinetów kosmetycznych zgłaszały się wyłącznie kobiety pragnące cofnąć efekty upływającego czasu - wypełnić głębokie zmarszczki, bruzdy czy pozbyć się tzw. chomików. Trendem zdobywającym coraz większe rzesze fanek jest profilaktyka przeciwstarzeniowa. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć - dotyczy to również tematu starzenia się skóry i ciała. Wraz z kierunkiem slow life, w kontekście pielęgnacji pojawił się trend slow aging stawiający na świadomą pielęgnację w celu spowolnienia efektów starzenia.  

Świadoma pielęgnacja

Z roku na rok kobiety przywiązują coraz większą wagę do pielęgnacji. Z pewnością przyczyniają się do tego media społecznościowe, nieograniczony dostęp do informacji oraz ogromny wybór produktów na rynku kosmetycznym. Jak już zostało wspomniane - kobiety nie chcą pozbywać się oznak starzenia, a im zapobiegać. Kremy przeciwzmarszczkowe już dawno przestały kojarzyć się z kosmetykami, które wręczamy cioci na imieniny - po tego typu produkty sięgają coraz młodsze kobiety. Nie bez znaczenia jest również o wiele łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej dostęp do dobrodziejstw medycyny estetycznej. Kliniki i gabinety w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientek wprowadzają coraz to nowe zabiegi i urządzenia, z których klientki korzystają nie tylko wtedy, gdy muszą, ale również prewencyjnie.

Holistyczne podejście = slow life + slow aging

Nie jesteśmy w stanie zatrzymać procesu starzenia się. Na szczęście możemy go spowolnić. Trend slow aging stał się popularny w szczególności wśród ludzi młodych, aktywnych i zdrowych, celebrujących to, co dzieje się tu i teraz, ale również świadomie wybiegających w przyszłość. W trendzie slow aging - w dosłownym tłumaczeniu - chodzi o powolne starzenie. Aby spowolnić ten nieuchronny proces w pierwszej kolejności stawiamy na holistyczne podejście do zdrowia i życia - zrównoważoną dietę, odpowiednią ilość i jakość snu oraz wypoczynku, komfort psychiczny, pielęgnację relacji międzyludzkich, regularne odcinanie się od świata online, uważność, docenianie małych rzeczy… Wewnętrzny stan ciała i umysłu wpływa na wygląd zewnętrzny. Oprócz dbałości o harmonię wewnętrzną warto zainwestować w profilaktykę przeciwstarzeniową w celu poprawy jakości skóry, jej gęstości i napięcia - zarówno poprzez świadomą pielęgnację zewnętrzną, zdrową dietę odżywiającą i nawadniającą skórę od wewnątrz jak i indywidualnie dobrane zabiegi medycyny estetycznej.

Sunekos - zatrzymaj młodość na dłużej

Sunekos® to zabieg medycyny anti-aging, który może opóźnić pojawienie się zmarszczek nawet o kilka lat i cieszy się niesłabnącym uznaniem lekarzy oraz popularnością wśród pacjentów. Preparat do iniekcji w swoim składzie oprócz nieusieciowanego kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za prawidłowe nawilżenie skóry zawiera opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów pobudzających komórki do produkcji kolagenu i elastyny, tak ważnych dla ujędrnienia i wygładzenia skóry. Dodatkowo niezwykłe efekty zabiegu można przedłużyć i wzmocnić w warunkach domowych - za pomocą codziennej suplementacji Nutrakos Aminoshots.

Zabieg Sunekos® w postaci śródskórnych iniekcji, zaplanowany i wykonany zgodnie z indywidualnie dobranym protokołem , przywraca naturalny, młody wygląd skóry, usuwa niedoskonałości w postaci zmarszczek oraz nawilża powierzchowne i głębokie jej warstwy. Jest na tyle bezpieczny, że można stosować go na delikatnej okolicy oka - doskonale koryguje cienie pod oczami. Wzmocnienie efektu zabiegu można uzyskać stosując kurację domową suplementem diety do codziennego stosowania w postaci nutridrinków Nutrakos Aminoshots. Regularnie stosowany przedłuża działanie przeprowadzonych zabiegów, uzupełnia niedobory aminokwasów w organizmie oraz wzmacnia nie tylko skórę ale również włosy i paznokcie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady