Rozszerzone naczynka - Jak się ich pozbyć na zawsze?

Kampanie  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Rozszerzone naczynka na twarzy to ogromny problem kosmetyczny - szpecą i powodują spadek samooceny osoby dotkniętej tą przypadłością. Ale nie tylko naczynka na twarzy prowadzą do kiepskiego samopoczucia - także fioletowe nitki na udach, łydkach i pośladkach skutecznie uprzykrzają życie. A można się ich pozbyć skutecznie i stosunkowo szybko. Jak?

Przyczyny pękania naczynek (teleangiektazji)

Powodem, dla którego na naszych twarzach czy nogach pojawiają się nieestetyczne fioletowe nitki, są właśnie pękające tuż pod skórą cienkie naczynka. Drugim problemem kosmetycznym związanym z nieprawidłowościami naczyń krwionośnych są rozszerzone naczynka. Na nogach manifestują się one jako grube, fioletowe i wypukłe punkty.

Ta nieestetyczna dolegliwość może wynikać z różnych powodów. Pierwszą z nich jest wiek- naczynia krwionośne u osób w wieku dojrzałym i starszym zaczynają być kruche, co prowadzi do ich rozpadu.

Również zmiany hormonalnemogą przyczyniać się do powstawania pajączków - zwłaszcza w okresie dojrzewania, menopauzy lub w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej. Należy zwrócić uwagę także na cechy osobnicze- u jednych osób stwierdza się skłonność do powstawania pajączków, u innych natomiast próżno ich szukać. Osoby, u których naczynka pękają z łatwością, mogą mieć poważny problem z określeniem konkretnej przyczyny takiego stanu rzeczy, a zapobieganie powstawaniu pajączków zwykle nie jest możliwe. Innymi przyczynami pękania naczynek są otyłość, ciąża, nadużywanie kąpieli słonecznych lub alkoholu.

Jeśli więc Twoją twarz szpecą fioletowe niteczki, lub wstydzisz się rozebrać na basenie czy plaży - dowiedz się, jakie metody pozwolą Ci pożegnać ten krępujący problem.

Metody leczenia

Niezależnie od powodów, z jakich pojawiają się pajączki na twarzy i nogach, zawsze warto podjąć działania mające na celu ich usunięcie. Aby jednak skutecznie pozbyć się popękanych naczynek, należy wybrać najlepszą terapię. Taką, która jest nie tylko efektywna, ale także bezpieczna i bezbolesna. Obecnie stosuje się kilka metod leczenia teleangiektazji. Należą do nich:

  • elektrokoagulacja - to metoda zamykania naczynek przy pomocy prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Efektywnie niweluje pajączki na twarzy i nogach. Do skóry dotkniętej problemem przykładana jest elektroda, z której prąd powoduje ścięcie się białek naczynka, a samo naczynko - zamyka się. Metoda ta jest skuteczna, lecz do jej wad należy zaliczyć zaczerwienienie, jakie wywołuje na leczonym obszarze skóry. Ci z Was, którzy mają pewne opory przed traktowaniem swojej skóry prądem, mogą skorzystać z alternatywnej metody jaką jest laser;

  • laserowe usuwanie naczynek - to zamykanie rozszerzonych naczynek zastosowaniu wiązki światła emitowanego przez głowicę lasera. Jest to całkowicie bezbolesna metoda leczenia pajączków, która przy okazji okazuje się niezwykle skuteczna. Podobnie jak w przypadku elektrokoagulacji, naczynka krwionośne są zamykane, tyle że przy użyciu głowicy emitującej światło o określonej częstotliwości. Światło to dociera w głąb naczynka, gdzie zostaje pochłonięte przez hemoglobinę zawartą w czerwonych płytkach krwi. Wiązka światła zostaje następnie zamieniona na energię cieplną, która z kolei powoduje odparowanie wody z komórek. Tak potraktowane naczynie krwionośne staje się “wysuszone” i po krótkim czasie - obumiera. Po pewnym czasie pozostałe resztki naczynka są naturalnie wchłaniane przez sąsiednie tkanki, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Jest to metoda, która zasługuje na szczególną uwagę dzięki wysokiej skuteczności i całkowitej bezbolesności, a także dzięki brakowi efektów ubocznych. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się terapię 2-3 zabiegów laserowego usuwania rozszerzonych naczynek;

  • skleroterapia - to metoda leczenia polegająca na wstrzykiwaniu preparatów powodujących zarastanie naczynia krwionośnego. Tak pozbawione stałego dopływu krwi, obumiera i zanika. Metodę tą można jednak polecić pacjentom, którzy potrzebują zabiegu usunięcia jednego lub kilku naczynek - ponieważ wymaga stosowania nakłuć, dla pacjentów, u których występują całe sieci pajączków, znacznie bardziej efektywna okazuje się metoda laserowa.

Wszystkie wymienione metody zamykania naczyń krwionośnych wykonasz jedynie w dobrym gabinecie medycyny estetycznej. Pracujący w nim specjaliści nie tylko dokładnie objaśnią Ci zasadę działania każdej z nich, ale także pomogą Ci wybrać najlepszą terapię i przygotować się do niej.

Metody domowe

Można oczywiście stosować metody domowe, lecz jedynie jako wspomaganie terapii dostępnej w gabinecie kosmetycznym, np. laseroterapii. Krem na teleangiektazje pomoże zadbać o delikatną skórę i w pewnym stopniu zapobiec rozpowszechnianiu się dolegliwości, dzięki ich odżywianiu witaminami C, E i K. Nie ma się co jednak łudzić, że krem czy inne metody domowe całkowicie hamują rozpad naczynek krwionośnych lub usuną już uszkodzone naczynka. Metody domowe można więc stosować zapobiegawczo, lecz u osób obciążonych skłonnościami do powstawania pajączków - wykazują one niską skuteczność.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Osoby ze skórą skłonną do powstawania nieestetycznych pajączków powinny stosować profesjonalną pielęgnację, która w pewnym stopniu umożliwi likwidację wstydliwych defektów. Z cerą podatną na pajączki należy postępować delikatnie i dobierać odpowiednie preparaty zapobiegające powstawaniu nowych. Zatem jak dbać o cerę?

  • stosuj delikatne peelingi enzymatyczne, które pozwolą pozbyć się martwego naskórka,

  • zapewnij skuteczną barierę ochronną przed zimnem i gorącem - unikaj nadmiernego wystawiania skóry na mocne słońce, wizyt w solarium i saunie,

  • podczas mycia unikaj zimnej i gorącej wody,

  • stosuj preparaty kosmetyczne bez sztucznych uzupełniaczy i substancji zapachowych,

  • zadbaj o prawidłową pielęgnację rano i wieczorem.

Wymienione czynności stosowane regularnie w znacznym stopniu poprawią kondycję Twojej skóry oraz stworzą skuteczną ochronę przed rozszerzaniem się nowych naczynek.

Pękające lub rozszerzone naczynia krwionośne to problem powszechny, choć dokuczliwy i krępujący. Na szczęście, dzięki łatwemu dostępowi do terapii laserowej, można się go łatwo i bezpiecznie pozbyć.

 

 

 

Polecane strony

Zabieg laserowego usuwania rozszerzonych naczynek
Tutaj wykonasz bezpieczny i w 100% skuteczny zabieg zamykania naczynek na twarzy i nogach za pomocą najwyższej jakości lasera. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się serię 2-3 zabiegów.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Jolka | 2017-12-16 13:19
Też borykałam się z tym problemem przez długie lata i do dziś nie mogę uwierzyć, że aż tak długo męczyłam się z pajączkami. U mnie wystarczyło 3 zabiegi i skóra jest piękna, delikatna i co najważniejsze bez zmarszczek. Dziewczyny nie bójcie się zabieg laserem jest zupełnie bezpieczny i zapewnia doskonałe efekty!
~ewelcia | 2017-12-14 19:27
Bardzo pomocny artykuł, od młodzieńczych lat mam problemy z pajączkami na nogach i kilka lat temu zaczęły pojawiać się mi drobne naczynka na twarzy. Walczę z nimi metodami domowymi jednak są one nadal widoczne, ale na szczęście nie powstają nowe. Bardzo się boję iść na zabieg, ale od lat składam na laserowe zamykanie naczynek, bo dużo czytałam i konsultowałam z wieloma specjalistami, którzy tylko taką nadzieję widzą w poprawieniu mojej cery i przywróceniu dobrej samooceny. Dzięki za pomocną poradę jeszcze bardziej mnie utwierdziła w przekonaniu, że najwyższa por walczyć z moimi defektami! :)

Najnowsze porady