Zaczerwienienia i pajączki? Te zabiegi pomogą pozbyć się problemu
Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji, jednak nawet najlepsze kosmetyki nie zawsze chronią przed tworzeniem się szpecących pajączków. Czy można pozbyć się pękających naczynek? Dr Andrzej Eberhardt z Kliniki Femmed, specjalista chirurgii ogólnej i chirurg naczyniowy, podpowiada, na jakie zabiegi zwrócić uwagę.
Zaczerwienienia, silne rumieńce i uciążliwe pajączki to widoczne oznaki cery naczynkowej. Aby zminimalizować ryzyko ich powstawania, potrzebna jest dobrze dobrana domowa pielęgnacja i sporo wyrzeczeń na co dzień: ograniczenie ostrych potraw i alkoholi, unikanie sauny i słońca. A mimo to całkowite pozbycie się nieestetycznych czerwonych plamek jest bardzo trudne. Co można zrobić?
Laserowa precyzja
- Obecnie do usuwania pajączków najczęściej stosowane są lasery - szeroka oferta na rynku sprawia, że gabinety medycyny estetycznej są wyposażone w różne urządzenia. Decydując się na zabieg, warto zasięgnąć o nich informacji i zdecydować się na najlepszy - mówi dr Andrzej Eberhardt. - W Klinice Femmed stosujemy laser Varilite, który uważam za najnowocześniejszą metodę leczenia zmian naczyniopochodnych. Varilite pozwala zamknąć naczynka pojedyncze i te występujące w dużym skupieniu, bez ryzyka naruszenia ciągłości skóry. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest możliwość wykorzystania go do redukcji drobnych zmian barwnikowych, jak piegi, czy do leczenia trądziku - dodaje dr Eberhardt.
Chemiczna regeneracja
Lasery to niejedyny z możliwych sposobów wygładzania cery naczynkowej. Osobom, które oprócz pajączków na twarzy mają też widoczne inne problemy, jak oznaki starzenia się skóry czy zmiany trądzikowe, dr Andrzej Eberhardt poleca PH Formula Skin Resurfacing.
- To zabieg o działaniu bardziej kompleksowym niż laser, który wymierzony jest w jeden konkretny problem. Zabieg PH Formula oparty jest na działaniu roztworów złożonych z wielu substancji aktywnych, m.in. retinolu, hydroksykwasów i witamin. Pozwala kompleksowo odmłodzić wygląd, uszczelnić naczynia krwionośne i wzmocnić skórę, zmniejszając widoczność naczynek - wyjaśnia ekspert Kliniki Femmed.
Jak podkreśla dr Eberhardt, trzeba pamiętać, że skóra naczynkowa jest wyjątkowo wrażliwa i aby wybrać zabieg, który skutecznie usunie problem widocznych pajączków, warto najpierw skonsultować się z doświadczonym specjalistą.
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam