Jak szybko zastrzec kartę płatniczą

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Od 1 stycznia 2014 roku możesz znacznie łatwiej i szybciej zastrzec kartę płatniczą. Niezależnie od banku dzwoń na numer 828 828 828.

Karty kredytowe

Kiedy zgubisz kartę płatniczą lub zostaniesz okradziony, nie zwlekaj - jak najszybciej zastrzeż swoje karty, zanim złodziej zdąży je wykorzystać. Nie musisz pamiętać numeru swojej karty - wystarczy, że pamiętasz jaki bank wystawił Tobie kartę oraz znasz swoje osobiste dane pozwalające na Twoją identyfikację.

1 stycznia 2014 roku zaczął działać jeden wspólny dla wszystkich banków numer telefonu, który pozwala na szybkie zastrzeżenie karty kredytowej oraz innych kart płatniczych.

Wystarczy, że zadzwonisz na numer:

(+48) 828 828 828

Dzwoniąc na powyższy numer procedura przebiega w następujący sposób:

  1. Zostajesz poproszony o podanie nazwy banku z którego pochodzi utracona karta płatnicza.
  2. Podajesz nazwę banku.
  3. Nazwa banku zostaje automatycznie rozpoznana i zostajesz przekierowany do konsultanta z Twojego banku. System rozpoznaje wszelkie odmiany nazw wszystkich banków w Polsce.
  4. Przekazujesz informacje o utraconej karcie, zostajesz zweryfikowany w oparciu o dane osobowe, karta zostaje zastrzeżona.

Z numerem +48 828 828 828 możesz połączyć się z każdego miejsca na świecie o każdej porze dnia i niezależnie od dnia tygodnia. Numer został utworzony przez Związek Banków Polskich i możesz przeczytać o nim więcej na stronie: www.zastrzegam.pl

Przy okazji wyboru karty kredytowej oraz każdej innej karty płatniczej warto wziąć pod uwagę zakres odpowiedzialności oraz ubezpieczenie w wypadku kradzieży lub utraty karty. Zakres odpowiedzialności może istotnie się różnić - w niektórych bankach nie poniesiesz żadnych konsekwencji już od momentu utraty karty (nawet przed zgłoszeniem), w innych będziesz musiał się liczyć z kosztami. Warto sprawdzić ofertę kart kredytowych i wybrać najbezpieczniejszy wariant.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2

Oferta finansowa

Skorzystaj online z szerokiej oferty produktów finansowych z renomowanych instytucji.

Najnowsze porady