Jak sprawdzić biuro podróży?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Planując wakacyjny odpoczynek, chętnie korzystamy z usług biur podróży. I aby dokonać najlepszego wyboru, powinniśmy najpierw sprawdzić usługodawcę.

Najlepszą rekomendacją dla biura podróży są pochlebne opinie rodziny i znajomych - jeśli korzystali z takich usług, możemy wypytać ich z kim i dokąd jeździli.

Działając na własną rękę, miejscem do którego powinniśmy się udać jest Urząd Marszałkowski - tam zarejestrowane jest każde biuro podróży działające na terenie danego województwa. Możemy też zadzwonić lub napisać e-maila do odpowiedniego wydziału albo sprawdzić biuro w rejestrze dostępnym na stronie internetowej www.turystyka.gov.pl. W Urzędzie Marszałkowskim dowiemy się także, czy na dane biuro podróży nie wpływają jakiekolwiek skargi.

Po przedstawieniu umowy przez biuro podróży, musimy ją uważnie przeczytać. W dokumencie muszą się znaleźć dokładne informacje o hotelu, środkach transportu, posiłkach, a także kosztach wyjazdu. Powinniśmy też wiedzieć, że zgodnie z prawem na 20 dni przed planowaną wycieczką, jej cena nie może być podwyższona.

Nieocenionym źródłem informacji jest Internet - na forach turyści chętnie dzielą się nie tylko pozytywnymi, ale też negatywnymi opiniami. Informacji na temat biur podróży możemy szukać m.in.: na Oceniacz.pl, Podroze-forum.pl czy Opinie-turystyczne.pl.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady