Jak wykorzystać bon turystyczny?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Bon turystyczny został stworzony o rodzinach z conajmniej jednym dzieckiem w celu wsparcia polskiej turystyki w czasie pandemii koronawirusa. 

Bon turystyczny można będzie wykorzystać do 31 marca 2022r. Będzie można nim opłacić pobyt turystyczny z dzieckiem/ dziećmi, aktywując bon wcześniej. 

Świadczenie z tytuły bonu jest jednorazowe i wynosi 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz z wyjątkiem dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, które wynosi 1000 zł.

Gdzie można uzyskać bon turystyczny?

Bon można uzyskać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - PUE ZUS, w tym samym miejscu gdzie się rejestrowaliśmy na program 500+. 

System pozwala na rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. 

Bon zostanie aktywowany po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Trzeba pamiętać, że zazwyczaj ten z rodziców, który rejestrował się na program 500+, powinien mieć opcję "bonu turystycznego".  

Gdzie mogę wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać tylko w miejscach dostępnych pod poniższym linkiem - https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Listę podmiotów koordynuje Polska Organizacja Turystyczna: https://www.pot.gov.pl/pl

Polecane strony

Polska Organizacja Turystyczna:
Polska Organizacja Turystyczna:
Bon turystyczny - lista dostępnych podmiotów
Bon turystyczny - lista dostępnych podmiotów
Bon turystyczny - Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
Bon turystyczny - Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory