Podróż samolotem - podstawowe zasady etykiety

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 1)

Podróżując samolotem pamiętaj o paru prostych zasadach, dzięki którym podróż będzie łatwiejsza i przyjemniejsza dla wszystkich.

  1. Podłokietniki - co ze współdzielonymi podłokietnikami? Zgodnie z zasadami to pasażer siedzący na środkowym fotelu powinien mieć możliwość korzystania z nich, b to on ma najbardziej ograniczoną przestrzeń.
  2. Toaleta - postaraj się nie przedłużać pobytu w toalecie.
  3. Spożycie napojów - pamiętaj, że picie zbyt dużej ilości napojów będzie wiązać się z koniecznością częstych wizyt w toalecie. Twoje częste przemieszczanie się po samolocie i zajmowanie toalety będzie uciążliwe dla innych, w szczególności dla osób siedzących obok tolaety.
  4. Spożycie alkoholu - zachowaj umiar z tych samych powodów co wymienione powyżej, ale przede wszystkim dlatego, że nikt nie chce podróżować obok nietrzeźwej osoby zachowujący się w niekontrolowany sposób.
  5. Spanie w samolocie - przygotuj się wcześniej i kup sobie wcześniej podróżną poduszkę na kark, bardzo praktyczne są dmuchane poduszki. Lepiej się wyśpisz, unikniesz bólu karku, a Twoja głowa nie będzie ciągle lądować na osobie obok.
  6. Nie bądź źródłem przykrych zapachów - w zamkniętej przestrzeni samolotu przykre zapachy są nie do zniesienia. Zadbaj zarowno o swoją higienę jak i o rzeczy które przewozisz lub spożywasz, aby nie stać się źródłem irytacji całego samolotu.
  7. Nie hałasuj - nie mów zbyt głośno i postaraj się nie być tym człowiekiem, któremu usta się nie zamykają przez całą podróż, przez co inni nie są w stanie zmrużyć oka. Jeżeli oglądasz film lub słuchasz muzyki - skorzystaj ze słuchawek.
  8. Nie narzucaj się pasażerom - poznawanie nowych ludzi jest świetną sprawą, ale uważaj, aby nie stać się przez przypadek tym irytującym człowiekiem, który zagaduje na śmierć i nie pozwala zająć się swoimi sprawami.
  9. Bagaż podręczny - powinien się znaleźć w półce na bagaż nad Twoją głową, aby nie plątać się innym pod nogami. Postaraj się też nie zajmować całej przestrzeni półki bagażowej - nie służy ona tylko Tobie.
  10. Uważaj jak obniżasz oparcie - jeżeli zrobisz to zbyt szybko, możesz uderzyć osobę znajdującą się za Tobą lub pozrzucać rzeczy znajdujące się na stoliku.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady