Koronawirus - jak bezpiecznie podróżować samolotem

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jako, że liczba przypadków koronawirusa gwałtownie rośnie na całym świecie i obecnie koronawirus jest obecny w niemal wszystkich krajach na całym świecie jest rzeczą naturalną, że podróżni obawiają się, czy powinni kontynuować podróże biznesowe lub wakacje za granicą.

Ale jeśli nadal planujesz podróż samolotem i obawiasz się zarażenia, istnieje kilka sposobów, aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem na pokładzie samolotu.

UMYJ RĘCE

W samolocie poręcze, uchwyty w toalecie są zazwyczaj brudne. Ogranicz spożywanie posilków, tym bardziej jeżeli podróżujesz na krótszym dystanie, lepiej nie jeść w samolocie. 

Zabierz ze sobą mały środek dezynfekujący do rąk. To świetny i łatwy sposób na utrzymanie czystości. Jeśli chodzi o dezynfekcję rąk, szukaj produktów, które zawierają 60% - 95% alkoholu.

Możesz również spakować niewielką ilość antybakteryjnych chusteczek do rąk, których można użyć do przetarcia podłokietników, czy pilotów przy stoliku.

CHORE OSOBY

Podczas lotu ludzie powinni unikać kontaktu z chorymi pasażerami, siedzącymi do dwóch rzędach wokół nas. 

MIEJSCE KOŁO OKNA

Naukowcy ustalili, że miejsce przy oknie było najlepszym miejscem do siedzenia w samolocie, aby uniknąć koronawirusa.

Badanie zachowań pasażerów i załogi linii lotniczych przeprowadzone przez badaczy z Emory University wykazało, że osoby siedzące w oknie miały mniejszy kontakt z potencjalnie zainfekowanymi ludźmi.

Według badania pasażerowie, którzy są narażeni na zarażenie się wirusem, to pasażerowie siedzący w odległości do prawie 2 metrów od podróżnego z infekcją. Odległość ta wynosi w przybliżeniu dwa siedzenia w każdym kierunku.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady