Koronawirus - jak bezpiecznie podróżować samolotem

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Jako, że liczba przypadków koronawirusa gwałtownie rośnie na całym świecie i obecnie koronawirus jest obecny w niemal wszystkich krajach na całym świecie jest rzeczą naturalną, że podróżni obawiają się, czy powinni kontynuować podróżować samolotem.

Jeśli planujesz podróż samolotem i obawiasz się zarażenia, istnieje kilka sposobów, aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem na pokładzie samolotu.

UMYJ RĘCE

W samolocie poręcze, uchwyty w toalecie są zazwyczaj brudne. Ogranicz spożywanie posilków, tym bardziej jeżeli podróżujesz na krótszym dystanie, lepiej nie jeść w samolocie. 

Zabierz ze sobą mały środek dezynfekujący do rąk. To świetny i łatwy sposób na utrzymanie czystości. Jeśli chodzi o dezynfekcję rąk, szukaj produktów, które zawierają 60% - 95% alkoholu.

Możesz również spakować niewielką ilość antybakteryjnych chusteczek do rąk, których można użyć do przetarcia podłokietników, czy pilotów przy stoliku. Obowiązkowe są także maseczki, które trzeba zaraz po wejściu na terminal lotniska, w samolocie, a także po wyjściu na terminal w miejscu docelowym. Maseczki powinny być zmieniane co 2-3 godziny (przy locie w ramach Europy powinieneś mieć conajmniej 2 maseczki). 

CHORE OSOBY

Podczas lotu ludzie powinni unikać kontaktu z chorymi pasażerami, siedzącymi do dwóch rzędach wokół nas. 

MIEJSCE KOŁO OKNA

Naukowcy ustalili, że miejsce przy oknie było najlepszym miejscem do siedzenia w samolocie, aby uniknąć koronawirusa.

Badanie zachowań pasażerów i załogi linii lotniczych przeprowadzone przez badaczy z Emory University wykazało, że osoby siedzące przy oknie miały mniejszy kontakt z potencjalnie zainfekowanymi ludźmi.

Według badania pasażerowie, którzy są narażeni na zarażenie się wirusem, to pasażerowie siedzący w odległości do prawie 2 metrów od podróżnego z infekcją. Odległość ta wynosi w przybliżeniu dwa siedzenia w każdym kierunku.

Przed wyjazdem na wymarzone wakacje lub w podróż służbową przeczytaj także o ewentualnych restrykcjach panujących w miejscu docelowym - link

Polecane strony

Informacje dla podróżujących - kraje
Ministerstwo Spraw Zagranicznych - restrykcje/ wymagania w poszczególnych krajach w związku z pandemią

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady