Odprawa online - co warto wiedzieć

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wiele linii lotniczych oferuje możliwość dokonania odprawy i wydrukowania karty podatkowej jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Samodzielna odprawa przez Internet jest bardzo prosta i pozwala zaoszczędzić czas poświęcony odprawie bagażowo-biletowej na lotnisku.

Odprawa online w PLL LOT

Odprawy można dokonać na 24 godziny przed planowanym odlotem, najpóźniej na 120 minut przed nim (http://www.lot.com). Potrzebny będzie numer rezerwacji lub biletu oraz dokument tożsamości. W ostatnim kroku odprawy online można wybrać sposób dostarczenia karty podatkowej - drukując ją albo zamawiając SMS-em na swój numer telefonu. Wybierając drugą opcję, w odpowiedzi zostanie podany link z adresem internetowym, z którego następuje przekierowanie do strony z mobilną kartą pokładową. Zachowując ją w swoim telefonie, można mieć do niej dostęp w dowolnym czasie przed odlotem.

Odprawa online w Ryanair

Pasażerowie muszą odprawić się na stronie http://www.ryanair.com i wydrukować swoje Karty podkładowe. Możliwość odprawy przez Internet jest dostępna w ciągu 15 dni przed odlotem do ostatecznego terminu odprawy, tj. 4 godzin przed planowaną godziną odlotu. Każda karta pokładowa musi być wydrukowana na osobnej kartce w formacie A4. Pasażerowie, którzy nie mają swojej karty pokładowej na lotnisku, muszą uiścić opłatę za ponowne jej wydanie (można tego dokonać maksymalnie na 40 minut przed planowanym odlotem).

Odprawa online w Wizz Air

W przypadku odprawy online, pasażer musi wydrukować swoją kartę pokładową i przedstawić ją przy wejściu do samolotu wraz z dokumentami podróży (paszportem lub dowodem osobistym). Podróżujący z odprawionym bagażem rejestrowanym muszą udać się do punktu pozostawienia bagażu, nie później niż 40 minut przed odlotem. Brak karty pokładowej wiąże się z pobraniem opłaty za jej wydrukowanie na lotnisku. Odprawy przez Internet (http://www.wizzair.com) można dokonać od 7 dni do 3 godzin przed planować godziną odlotu. Dzieci poniżej 14 roku życia muszą podróżować w towarzystwie pasażera w wieku powyżej 16 lat, przy czym osoba ta musi w ich imieniu dokonać odprawy przez Internet. Pasażerowie podróżujący z niemowlęciem drukują dla niego kartę pokładową i okazują przy bramce wejścia do samolotu.

Warto pamiętać, że:

  • po dokonaniu odprawy online zmiany w bilecie są już niemożliwe;
  • pasażerowie muszą posiadać na lotnisku wydruki kart pokładowych oraz dokumenty tożsamości użyte do odprawy online;
  • w niektórych liniach lotniczych odprawa online nie jest dostępna dla niemowlęcia i osoby opiekującej się nim - trzeba to wcześniej sprawdzić;
  • niektórzy przewoźnicy umożliwiają odprawę przez Internet pasażerom podróżującym wyłącznie z bagażem podręcznym;
  • odprawa online może być niedostępna na loty na, i z niektórych lotnisk.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady