Jak zostać modelką i fotomodelką?


Chcąc pracować w zawodzie modelki lub fotomodelki trzeba spełniać określone wymogi - podobnie zresztą jak w każdym innym zawodzie.
TYLKO DLA MODELEK
Idealny wiek
Najlepszy przedział wiekowy to 15-20 lat. Oczywiście istnieją pewne odchylenia, nie mniej jednak im wcześniej zacznie się pracę modelki, tym większe ma się szanse na zaistnienie w tej branży.
Najlepsze wymiary
- wzrost: 170-180 cm;
- waga: nie może przekraczać 65 kg (przy wzroście powyżej 180 cm);
- obwód biustu: 80-90 cm;
- obwód talii: 58-62 cm;
- obwód bioder: 85-90 cm.
Bardzo ważna jest proporcjonalna sylwetka, szczupła sylwetka ciała (jędrna, pozbawiona cellulitu i widocznego umięśnienia).
TYLKO DLA FOTOMODELEK
Może nią być w zasadzie każda dziewczyna o interesującym typie urody, fotogeniczna. Nie ma rygorystycznych wymagań jeśli chodzi o wzrost - łatwiej się fotografuje dziewczyny drobnej budowy ciała.
Odpowiedni wiek
Najlepszy przedział wiekowy dla fotomodelek to 14-25 lat.
Wymiary
Idealne proporcje: 90/60/90 - oczywiście dopuszczalne są kilkucentymetrowe odchylenia, np.:
biust - może być w najmniejszym rozmiarze;
w talii zaś nie powinno być więcej niż 70 cm.
Ważne jest, by sylwetka była proporcjonalna i zgrabna (ale nie nadmiernie chuda).
WYMAGANIA OGÓLNE DLA MODELEK I FOTOMODELEK
Twarz - im większa symetria, tym lepiej. Mile widziane są wydatne usta, widoczne kości policzkowe i ostre rysy twarzy. Brwi powinny być naturalne i nieregulowane. Okrągłe, pyzate buźki mają zdecydowanie mniejsze szanse na zaistnienie w tym zawodzie. Podobnie zresztą jak dziewczyny ze zbyt szeroko lub zbyt wąsko rozstawionymi oczami.
Skóra - powinna być oczywiście gładka, czysta i bez wyprysków (jeśli posiada się jakieś niedoskonałości, warto wybrać się do kosmetyczki lub dermatologa). Ważny jest naturalny koloryt skóry - nadmiernej opaleniźnie mówi się zdecydowane NIE.
Włosy, podobnie zresztą jak dłonie i paznokcie muszą być zadbane i zdrowe. Włsoy najlepiej niefarbowane. Ponadto zdrowe i równe zęby (wszelkie wady zgryzu należy zacząć odpowiednio wcześnie korygować; zaś przebarwione, zżółknięte zęby można wybielić w każdym momencie).
Pożądane cechy osobowości do pracy w modellingu i fotomodelingu:
Oprócz cech fizycznych równie ważna jest osobowość modelki i fotomodelki, jej sposób bycia, kultura osobista, umiejętność zaprezentowania własnej urody a także:
- odporność na stres;
- odpowiedzialność;
- wytrwałość;
- otwartość na nowe doświadczenia;
- łatwość nawiązywania kontaktów;
- dyspozycyjność;
- poważne podejście do pracy.
SPEŁANIAM WSZYSTKIE WYMAGANIA I CO DALEJ?
Pierwsze co należy zrobić, to stworzyć własne portfolio - zdjęcia najlepiej wykonać u profesjonalnego fotografa. Następnie należy wybrać 3 najlepsze zdjęcia z sesji (portret, w ubraniu i w kostiumie kąpielowym) i zamówić kilkanaście kompletów. Należy pamiętać o pozostawieniu sobie negatywów.
Zdjęcia warto porozsyłać po agencjach modelek i fotomodelek - można ich poszukać w Internecie lub w prasie. Do zdjęć należy dołączyć najważniejsze dane o sobie a mianowicie: wzrost, waga ciała, dokładne wymiary, kolor włosów i oczu oraz kontakt do siebie (numer telefonu, e-mail). Jeśli agencja znajduje się niedaleko, warto wybrać się do niej osobiście.
Własne portfolio można również umieścić w Internecie. W tym celu należy założyć swój profil na stronie, która skupia ludzi z branży. W ten sposób można się pokazać profesjonalistom i szybciej zdobyć wymarzoną pracę.
Jeśli spełnia się określone wymagania a do tego ma w sobie "to coś" - z pewnością zostanie to zauważone przez odpowiednich ludzi.
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam