Pierwszy dzień w nowej pracy

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Rozpoczęcie nowej pracy może być stresujące - poznajesz wiele nowych osób, musisz się sporo nauczyć i trudno czasami uniknąć gaf. Zobacz co możesz zrobić, żeby rozpoczęcie nowej pracy było łatwiejsze.

Przygotuj się

Zanim nadejdzie ten pierwszy dzień postaraj się do niego przygotować. Przygotuj sobie listę pytań, sprawdź jak dojechać na miejsce, zapoznaj się z informacjami, które są dostępne na temat Twojej nowej pracy. Pamiętaj, że na początku będziesz przede wszystkim musiał nauczyć się wielu nowych rzeczy specyficznych dla Twojej nowej pracy.

Przygotuj także krótką informację na temat Twojej osoby - z pewnością spotkasz wiele nowych osób, którym będziesz musiał się przedstawić. To świetna okazja na dobre pierwsze wrażenie!

Postaraj się zrelaksować i dobrze wyspać, wstań na tyle wcześnie, aby dobrze przygotować się rano do wyjścia.

Bądź na czas

Nie spóźnij się pierwszego dnia! Sprawdź wcześniej jak dojechać, ile czasu to zajmuje i celuj tak, aby być przynajmniej kilkanaście minut wcześniej. 

Zrób rozpoznanie relacji między współpracownikami

W pracy bardzo ważne są relacje ze współpracownikami i trzymanie się z właściwymi osobami. Postaraj się stosunkowo szybko zapoznać z relacjami panującymi w Twoim nowym miejscu pracy i ostrożnie dobieraj nowych przyjaciół.

Uśmiechaj się

Pierwsze wrażenie jest ważne - postaraj się dużo uśmiechać pierwszego dnia, spotkasz się z większą życzliwością i zostaniesz lepiej odebrany.

Zwalcz nieśmiałość i nawiąż jak najwięcej nowych znajomości

Postaraj się szybko poznać większość swoich współpracowników i zdobywaj potrzebną Tobie wiedzę. Przedstawiaj się wszystkim i nie wstydź się zadawania pytań. Nie odrzucaj zaproszenia na lunch - to będzie świetna okazja do poznania nowych osób.  Warto jest także znaleźć sobie już na początku przynajmniej jedną "przyjazną duszę" - osobę, z którą nadajesz na podobnych falach, która może Ci pomóc wdrożyć się w nowe miejsce.

Dowiedz się gdzie co jest

Zorientuj się co do lokalizacji kuchni, toalet, miejsca gdzie siedzi Twój szef oraz gdzie są rozlokowane poszczególne działy. Przejdź się po tych miejscach - to znakomita okazja, aby się przedstawić.

Poznaj panujące zasady - także te niepisane

W każdym miejscu obowiązują pewne zasady. Te pisemne znajdziesz w regulaminie, swojej umowie, a być może dostaniesz także w postaci przewodnika. Wiele reguł obowiązuje nieformalnie i warto poświęcić uwagę na ich wyłapanie i dostosowanie się do nich.

Ustal jakie są rzeczywiste oczekiwania w stosunku do Ciebie

Bądź dostępny dla swojego nowego szefa i postaraj się precyzyjnie określić jakie są oczekiwania w stosunku do Twojej osoby, jakie dokładnie wyglądają Twoje nowe obowiązki.

Nie staraj się zbyt bardzo

Na koniec pamiętaj, żeby nie przesadzić we wszystkich swoich staraniach, postaraj się być naturalny i działaj z umiarem!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady