Rozwód - jak udowodnić zdradę

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Zdrada współmałżonka jest najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa i wystąpienia jednej ze stron o rozwód. Jeżeli sprawa rozwodowa jest bezpośrednim skutkiem dopuszczenia się zdrady, uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie jest jedynie formalnością.

Wydaje się, że sprawy tego typu są proste w rozwiązaniu i nie wymagają zbyt dużo czasu. Niestety w rzeczywistości nie wygląda to już tak dobrze. Zdradę często jest trudno udowodnić. W tym artykule przeczytacie jak skutecznie udowodnić zdradę i uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie współmałżonka.

 

Sygnały mogące świadczyć o zdradzie:

 • częste wyjazdy służbowe,

 • wzmożone zainteresowanie własnym wyglądem,

 • zmiana garderoby,

 • częste pisanie smsów,

 • odbieranie telefonów w innym pomieszczeniu,

 • telefonowanie w nocy,

 • nadmierne krytykowanie Twojego zachowania i porównywanie go do innych.

Jak skutecznie udowodnić zdradę

 • Zeznania świadków

  Dopuszczalnym i często ostatecznym dowodem w sprawie są zeznania świadków. Przesłuchiwane osoby, mogą udzielić istotnych informacji, na temat tego, co widzieli, słyszeli i czego byli świadkiem. W sprawach tego typu istotnym potwierdzeniem dopuszczenia się zdrady mogą być zdjęcia lub wiadomości otrzymane od jednej ze stron. Teoretycznie w takich przypadkach najlepiej jest zaprezentować dowód na odpowiednim nośniku, czyli telefonie lub komputerze, jest on wtedy bardziej wiarygodny i rzeczywisty, jednak w wielu przypadkach okazuje się, że sam wydruk wystarczy. • Zgromadzenie dowodów na własną rękę

  ­Osoby, które podejrzewają współmałżonka o zdradę, często decydują się na przeprowadzenie śledztwa na własną rękę. Pierwszym krokiem w takiej sytuacji będzie zorientowanie się, jak dużo czasu dana osoba spędza poza domem, o której kończy pracę i wraca do domu i jak często wychodzi wieczorami lub wyjeżdża na wyjazdy służbowe. Jeżeli zachowania te wzbudzają w Tobie dodatkową niepewność, możesz porozmawiać ze wspólnymi znajomymi lub kolegami z pracy czy nie zauważyli zmian w zachowaniu małżonka. Kiedy przeprowadzone obserwacje jasno dają do zrozumienia, że mąż lub żona ma coś do ukrycia, możemy zdecydować się na bardziej radykalne kroki: sprawdzenie wiadomości i połączeń lub sprawdzenie miejsc, do których małżonek się udaje. • Zatrudnienie profesjonalnego detektywa

  W sprawach rozwodowych z orzeczeniem o winie z powodu zdrady jednej ze stron często decydujący głos mają zdjęcia lub film wykonane przez zaufaną agencję detektywistyczną. Detektyw dysponuje profesjonalnym sprzętem i umiejętnościami, dzięki którym bardzo dyskretnie i nie wzbudzając żadnych podejrzeń, zdobędzie dowody o winie małżonka. Profesjonalny detektyw, przed rozpoczęciem swoich działań przeprowadzi ze zgłaszającą się do niego osobą rozmowę, która będzie miała na celu zdobycie informacji na temat zainteresowań partnera, gdzie ta osoba spędza wolny czas, gdzie pracuje, z kim się spotyka i jakie ma przyzwyczajenia. Po rozeznaniu detektyw przygotowuje plan działań, a następnie przystąpi do działań. Do podstawowych zadań detektywa należy między innymi śledzenie podejrzanego i inne działania. Zatrudnienie odpowiedniego fachowca daje stuprocentową pewność wiarygodnych i wystarczających dowodów w sądzie. Zaprezentowanie zdjęć, filmów lub rozmów udowadniających zdradę to kluczowy element w sprawie.

Rozwód z orzeczeniem o winie to trudny okres w życiu, szczególnie kiedy w grę wchodzi zdrada. Udowodnienie małżonkowi zdrady wbrew pozorom nie jest łatwe, trzeba dysponować potwierdzonymi i trafnymi dowodami w sprawie. Przed podjęciem któregoś z wymienionych wyżej kroków powinniśmy jednak dobrze się zastanowić, czy nasze działania są uzasandnione. Każde z nich wywoła lawinę nieprzyjemnych następstw.

Polecane strony

Usługi detektywistyczne
Tutaj można znaleźć dobrego detektywa z Warszawy, który specjalizuje się w tego typu sprawach.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady