rozwód

Znaleziono: 10
Porada id 5466 Rozwód - jak udowodnić zdradę
Kampanie | 2017-02-15
Zdrada współmałżonka jest najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa i wystąpienia jednej ze stron o rozwód. Jeżeli sprawa rozwodowa jest bezpośrednim skutkiem dopuszczenia się zdrady, uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie jest jedynie formalnością. czytaj »
Wzór pozwu o rozwód
Poradopedia.pl | 2012-07-12
Nie wiesz, jak napisać pozew o rozwód? Skorzystaj z naszego wzoru. czytaj »
Przepisy prawa Czym rożni się separacja od rozwodu?
Poradopedia.pl | 2012-02-07
Nie układa Ci się w małżeństwie? Nie podejmuj pochopnych kroków, zwłaszcza jeśli macie wspólne dzieci. Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się jak jest różnica między separacją a rozwodem. czytaj »
Smutne dziecko Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie?
Poradopedia.pl | 2011-11-15
Rozwód to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu. Przeczytaj naszą poradę, a dowiesz się jak umiejętnie powiedzieć o nim dziecku. czytaj »
Przepisy prawa Odpowiedzialność podatkowa rozwiedzionego małżonka
Poradopedia.pl | 2011-09-21
Rozwiedziony małżonek odpowiada całym swoim majątkiem, solidarnie z byłym małżonkiem za zaległości podatkowe, powstałe w czasie trwania wspólności majątkowej, ale tylko ... czytaj »
Przepisy prawa Jak starać się o alimenty?
Poradopedia.pl | 2011-08-24
Chcesz wystąpić z pozwem o alimenty? Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się gdzie i jakie dokumenty należy złożyć, aby otrzymać świadczenie. czytaj »
Jak uzyskać rozwód kościelny?
Poradopedia.pl | 2011-03-02
W rozumieniu kościoła nie istnieje pojęcie rozwodu; jest to raczej unieważnienie małżeństwa czyli sytuacja w której tak naprawdę małżeństwo nie miało miejsca. czytaj »
Przepisy prawa Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?
Poradopedia.pl | 2011-02-22
Sąd określa rozwód jako zupełny i trwały rozpad pożycia czyli zerwanie więzi między małżonkami w sferze duchowej, fizycznej i materialnej. Orzeczenie o rozwodzie następuje na żądanie małżonka. czytaj »
Jak poradzić sobie po rozwodzie?
Poradopedia.pl | 2011-02-03
Rozwód jest bolesnym przeżyciem dla całej rodziny. Złość, smutek i brak poczucia bezpieczeństwa to najczęstsze uczucia jakie towarzyszą rozwodzącym się małżonkom, ale też ich dzieciom. Jak sobie zatem radzić w sytuacji, gdy rozpada się rodzina? czytaj »
Jak przejść przez wszystkie trudności gdy żona zostawi ciebie dla innego?
rbrys | 2006-07-17
Niestety przysięga małżeńska nie jest w stanie uchronić związku przed rozpadem, a takie wydarzenie jak odejście żony z innym facetem... czytaj »
Znaleziono: 10