Charakter pisma a cechy charakteru

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Charakter pisma ujawnia osobowość człowieka, jego wzorce zachowań, poglądy na życie oraz sposób radzenia sobie z problemami. Sprawdź, jakie cechy charakteru zdradza Twój sposób pisania.

Litery drobne

Takie pismo charakteryzuje osoby uczuciowe, subtelne i delikatne, a przy tym sprytne i przedsiębiorcze. Ten styl może także oznaczać małostkowość i złośliwość.   

Zmniejszające się i coraz cieńsze litery przy końcu każdego słowa mogą oznaczać nieufne i ostrożne usposobienie.

Pismo bardzo drobne i niewyraźne, złożone z malutkich kresek i kropek, z dużymi odstępami między wyrazami (tzw. wężowate) świadczy o upodobaniu do kłamstwa.

Pismo, w którym nie tylko litery, ale i poszczególne słowa łączą się z sobą, charakteryzuje osoby zrównoważone i analityczne.

Litery duże

Ten charakter pisma oznacza dumę, pewność siebie i ambicję. Może także świadczyć o silnej potrzebie podkreślenia własnej indywidualności.

Nieproporcjonalne litery mogą oznaczać kłótliwość, a nawet skłonności do nieprzemyślanych, agresywnych zachowań.

Mocne, ciężkie pismo, w którym występują bardzo duże kropki nad "i", a linia przekreślająca w literze "t" jest długa i wyrazista, może oznaczać skłonności do okrucieństwa, ale też potrzebę dominowania nad otoczeniem oraz tendencję do narzucania innym swojej woli.

Litery zaokrąglone, pismo faliste

Takim stylem pisania odznaczają się osoby łagodne, spokojne i życzliwe, bezpośrednie w kontaktach międzyludzkich.

Pismo faliste może także sugerować zbytnią naiwność, niedojrzałość emocjonalną i niechęć do podejmowania ryzyka.

Okrągłe, duże pismo często oznacza gadatliwość.

Pismo ścieśnione

Litery mają zakończenia bardzo krótkie, a odstępy między wyrazami, jak i marginesy są niewielkie. Wskazuje to na powściągliwość w okazywaniu uczuć oraz cierpliwość.

Pismem bardzo cienkim (litery są wysokie i pochylone, a przy tym ściśnięte i często niewyraźne, kropki zaś są porozrzucane niewłaściwie lub nie ma ich wcale) posługują się marzyciele i idealiści.

Pismo pochylone

Takie pismo należy do osób bardzo wrażliwych, o dużej empatii i skłonnościach do pesymizmu. Duże pochylenie liter może świadczyć o słabej woli, niezadowolenia z siebie i wątpienia we własne siły.

Pismo różnym pochyleniu linii przedstawia zmienność nastrojów - od entuzjazmu po stan depresyjny, aby znowu działać z zapałem. Taki styl charakteryzuje osobę chaotyczną, która ma trudności z organizowaniem sobie życia osobistego i zawodowego.

Pismo nieczytelne, brzydkie

Litery o rozmaitej wielkości i formie - lekko pochylone, mało czytelne, kropki nad "i" mają kształt przecinków, a linie przekreślające "t" są długie. Takie pismo świadczy o niestałym, lekko chwiejnym charakterze.

Litery duże i proste, często pisane obok normalnych małych liter, wskazują na osobę lubiącą ryzyko - wręcz na granicy brawury.

Roztrzepane i nieczytelne pismo może być także dowodem wykształcenia, utalentowania lub silnej indywidualności.

Z kolei osoby wykonujące pracę fizyczną mają pismo trochę drżące. W trakcie pisania często zatrzymują pióro i stawiają dodatkowe znaki lub poprawiają litery - wynika to z niewystarczająco przystosowanej do pisania ręki lub słabiej zarysowanej przewagi funkcjonalnej jednej z półkul mózgowych.

Istotne znaczenie ma także sposób trzymania pióra lub długopisu - w pozycji prostej dowodzi zdecydowanego i zdyscyplinowanego charakteru; pochylone pod kątem ostrym zdradza osobę trochę nonszalancką, u której instynkty przeważają nad rozsądkiem. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady