Kategorie

Psychologia

Najnowsze porady

Porada id 7545 Psychosomatyka dla laika
awilk | 2024-06-04
Psychosomatyka to dziedzina medycyny, która bada związek między ciałem a umysłem, szczególnie jak emocje i myśli wpływają na zdrowie fizyczne. Choć może to brzmieć tajemniczo, jest to dziedzina o solidnych podstawach naukowych i praktycznych zastosowaniach, które mogą pomóc każdemu z nas zrozumieć, jak nasze codzienne życie emocjonalne wpływa na nasze zdrowie. czytaj »
Porada id 7309 Dbając o zdrowie psychiczne – Kluczowe aspekty i strategie samoopieki
awilk | 2023-12-18
Zdrowie psychiczne stanowi fundamentalny element ogólnego dobrostanu jednostki. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, pełnym wyzwań i presji, troska o równowagę psychiczną staje się niezwykle istotna. Niniejsza rozprawka skupi się na kluczowych aspektach dbania o zdrowie psychiczne oraz przedstawi skuteczne strategie samoopieki. czytaj »
Szczęśliwa kobieta 16 powodów dlaczego lepiej jest być kobietą
Poradopedia.pl | 2020-03-08
Kobiety z pewnością w wielu względach mają trudniej w życiu niż mężczyźni. Ale bycie kobietą ma także wiele wyjątkowych zalet! czytaj »
Porada id 5990 Walcz ze stresem naturalnie
sensigray | 2018-06-07
Stres jest nieodłącznym elementem życia człowieka, wynika wprost z natury ludzkiej i instynktu przetrwania. W związku z tym, że towarzyszy nam niemalże każdego dnia, musimy nauczyć się z nim żyć – niwelować ryzyka, łagodzić skutki. czytaj »
Depresja Jak wygląda życie z depresją
Poradopedia.pl | 2015-12-10
Depresja dotyka coraz większą liczbę osób - może dotknąć także Ciebie i Twoich najbliższych. Wielu z nas ma problemy z jej rozpoznaniem i nie zdajemy sobie sprawy jak czują się ludzie dotknięci tą chorobą. Zobacz film, który pomoże Ci rozpoznać objawy i zrozumieć osoby dotknięte depresją. czytaj »
Przepraszam Jak przeprosić we właściwy sposób
Poradopedia.pl | 2015-12-02
Wszyscy popełniamy błędy i zdarza nam się urazić lub skrzywdzić innych. Trzeba umieć przyznać się do błędu i ... przeprosić. Przeprosiny wydają się banalną czynnością, a jednak często nie odnoszą oczekiwanego efektu. Jak powinny wyglądać przeprosiny? czytaj »
Cheerleaderki W grupie wszyscy wyglądamy atrakcyjniej
Poradopedia.pl | 2013-11-30
Słyszałeś o efekcie cheerleaderki? Badania dowiodły, że często ta sama osoba będzie wydawać się nam bardziej atrakcyjna w grupie, niż sama. czytaj »
Ból Przeklinanie zmniejsza ból
Poradopedia.pl | 2013-09-24
Następnym razem jak się uderzysz - nie krępuj się, poczujesz się lepiej! czytaj »
Złamana obietnica Jak rozpoznać kłamstwo
Poradopedia.pl | 2013-09-09
Nie masz pewności, że Twój rozmówca mówi prawdę? Zobacz na co zwrócić uwagę, aby wykryć kłamstwo. czytaj »
Uśmiech Dlaczego warto się uśmiechać?
Poradopedia.pl | 2013-08-22
Czy popularne "śmiech to zdrowie" to tylko pusty slogan, czy też śmiech faktycznie niesie korzyści dla naszego zdrowia i może pozytywnie zmienić nasze życie? czytaj »

Najnowsze pytania

Szybkie rady

W tej kategorii brak jeszcze szybkich rad.

Utwórz nowy temat