Dlaczego warto się uśmiechać?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Czy popularne "śmiech to zdrowie" to tylko pusty slogan, czy też śmiech faktycznie niesie korzyści dla naszego zdrowia i może pozytywnie zmienić nasze życie?

Uśmiech

Uśmiech to nie tylko sposób na wyrażenie dobrego nastroju czy naszego szczęścia, ale także sposób, aby poczuć się lepiej. Uśmiechanie się powoduje, że czujesz się lepiej, jesteś bardziej zrelaksowany, Twoje samopoczucie się poprawia. Dobry nastrój pozytywnie wpływa na Twój układ odpornościowegy, a ogólnie dobre samopoczucie ma dobry wpływ na serce i układ krążenia. Uśmiechnięci ludzie żyją dłużej!

Uśmiechające się osoby wyglądają bardziej atrakcyjne, aczkolwiek dotyczy to przede wszystkim postrzegania kobiet przez mężczyzn. W przypadku postrzegania mężczyzn przez kobiety, bardziej atrakcyjni będą się wydawać mężczyźni o zadumanym wyrazie twarzy.

Nie zmienia to jednak faktu, że uśmiechnięta osoba zawsze sprawia wrażenie bardziej przyjaznej, otwartej, pewnej siebie i towarzyskiej. Jeżeli chcesz mieć dużo znajomych, to zdecydowanie powinieneś dużo się uśmiechać. Te same czynniki wpływają na to, że uśmiechnięte osoby  szybciej awansują, ponieważ pewność siebie i komunikatywność są pożądanymi cechami w pracy.

Śmiech jest zaraźliwy, a to znaczy, że uśmiechając się możesz szybciej zjednać sobie ludzi i sprawić, aby poczuli się lepiej.

A więc... UŚMIECHNIJ SIĘ!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady