Pech - jak mieć więcej szczęścia

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jeśli często wchodzisz w sytuacje, w które zazwyczaj inni nie brną albo z przeciętnych sytuacji, z którymi większość sobie radzi, Ty nie potrafisz wyjść - masz po prostu pecha. Odpowiedzialne za to są pewne cechy osobowościowe, np.: żądza szukania nowych doświadczeń. Spróbuj zmienić swoje myślenie i postępowanie, a na pewno będziesz miał więcej szczęścia w życiu.

Pozytywne nastawienie to podstawa

Skup się na swoich mocnych stronach. Używaj pozytywnego i optymistycznego słownictwa, a unikaj zwrotów kojarzących się z porażką. Nie zasypuj swojego umysłu negatywnymi myślami. Jeśli uwierzysz w siebie, łatwiej i szybciej osiągniesz sukces. Uśmiechaj się do ludzi, ale nie wyśmiewaj ich. Staraj się szukać zawsze dobrych stron, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Afirmacje, czyli moc pozytywnego myślenia

To, w jaki sposób myślisz przekłada się na Twoje życie - przygnębiające i pesymistyczne wizje na pewno nie pozwolą Ci zaznać szczęścia. Afirmacja to nic innego, jak rodzaj autosugestii - często powtarzana wpływa do podświadomości i pozytywnie kształtuje rzeczywistość. Prawidłowo sformułowana afirmacja pomoże Ci w realizacji marzeń oraz celów. Musi dotyczyć Ciebie i mieć pozytywne znaczenie, np.: "Jestem najlepszy, wszystko mi się udaje", "Jestem szczęśliwy, bo moja rodzina jest zdrowa". Afirmacje wypowiadaj zawsze w czasie teraźniejszym, nigdy w przyszłym - Twoja podświadomość musi uwierzyć, że to czego pragniesz dzieje się teraz. Aby afirmacje zadziałały, potrzeba czasu - wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś otwarty i podatny na sugestie, może to być miesiąc lub zaledwie tydzień. Pamiętaj, aby w afirmacjach unikać słowa "nie" (np.: "Nie przegram"), które ma złą energię.

Samospełniające się przepowiednie

Złe myśli przyciągają negatywne zdarzenia i z czasem mogą zamienić się w samospełniające się przepowiednie - głębokie przekonania naprawdę potrafią się ziścić. Jeśli mocno wierzysz w coś, mówisz lub myślisz o czymś i nastawiasz się na to, zwykle tak się dzieje - dotyczy to zarówno złych, jak o dobrych zdarzeń. Wyeliminuj zatem negatywne myślenie, wierz tylko pozytywnym stereotypom i wdrażaj je w życie. Większa ciekawość świata pozwoli Ci lepiej zrozumieć zachowania swoje oraz innych.

Wiele osób próbuje ochronić się przed pechem i wszelkim złem tego świata, sprawiając sobie przeróżne amulety, m.in.: pierścienie, wisiorki, kamienie, monety, medale, fotografie, a nawet rośliny. Zamiast brać z nich przykład, zacznij myśleć i postępuj racjonalnie, by nie wpadać w kolejne tarapaty.

Można powiedzieć, że szczęście to brak nieszczęścia. Ciesz się więc tym, co masz dzisiaj i doceniaj rzeczy, które większość ludzi zauważa dopiero w obliczu ich straty. Każdego dnia poświęć chwilę na twórcze myślenie - zastanów się, co możesz jeszcze zmienić w swoim życiu i jak je ulepszyć. Pamiętaj, że każda zmiana zaczyna się w Twoim umyśle, a dopiero później przekłada się na otoczenie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady