Jak wybrać datę ślubu?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przy wyborze daty ślubu Młodzi kierują się różnymi motywami: porą roku, dostępnością terminów ale też przesądami. Jak więc wybrać odpowiednią datę, która pogodzi wszystkie te elementy i dodatkowo zapewni szczęście w małżeństwie?

Ważne "r"

Miesiąc, w którym dwoje ludzi planuje się pobrać, mówi się, że powinien zawierać w swojej nazwie literę "r". Marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik i grudzień to miesiące, które według przesądnych zapewnią trwałość i harmonię w małżeństwie. Z kolei miesiące, w których absolutnie nie powinno się stawać na ślubnym kobiercu to maj i listopad.

Dobry moment

Najlepszym okresem dla uroczystości zaślubin jest Wielkanoc, Boże Narodzenie, karnawał a także dni wolne ustawowo od pracy. "Długi weekend" może bardzo korzystnie wpłynąć na organizację wesela. Poza tym szczęście na pewno zagości w związkach, których ślub odbywa się w roku parzystym. Nie powinno się organizować ślubu i wesela w okresie Wielkiego Postu ani w Adwencie; ponadto niewskazana jest data 1 kwietnia ze względu na przekonanie, że małżeństwo zawarte w Prima Aprilis nie będzie przez wszystkich traktowane poważnie.

Wiele zależy również od samego dnia i godziny, w których ma się odbyć ceremonia ślubna. Otóż, do najszczęśliwszych par należą te, które pobierają się w sobotę (najlepiej jeden/dwa dni po pełni księżyca); pecha natomiast może przynieść ślub zorganizowany w poniedziałek lub piątek. Jeśli zaś chodzi o godzinę, w której Młodzi mają wypowiedzieć sakramentalne TAK najlepiej wybrać pełną, nawet 13.00 bo w tym przypadku "trzynastka" na pewno nie okaże się pechowa.

Magiczne liczby

Bardzo modne od jakiegoś czasu jest wybieranie daty ślubu według numerologii. Zgodnie z nią każdej osobie przyporządkowana jest konkretna liczba, wpływająca na jej los i podejmowane decyzje. Kierowanie się tym motywem pozwala dwojgu ludziom stworzyć szczęśliwy, długotrwały związek małżeński.

Z myślą o najbliższych

Często ustalając datę ślubu Młodzi zastanawiają się nad tym, czy nie będzie ona kolidowała z innym ważnym wydarzeniem, np.: przypadającą wówczas rocznicą ślubu rodziców. Istotne jest, aby jedno święto nie przyćmiło drugiego, zwłaszcza jeśli można w ten sposób pokrzyżować plany najbliższych. Z drugiej strony, jeśli nawet tak się stanie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości łączyć i wspólnie, razem z rodzicami obchodzić poszczególne rocznice ślubu.

Co kraj, to obyczaj i tak np.:

Japończycy ustalają datę ślubu tylko według specjalnego kalendarza zwanego koyomi. Młodzi muszą wziąć pod uwagę plany wszystkich zaproszonych gości i wybrać dzień, który jest najdogodniejszy pod względem pogodowym i astrologicznym. Japończycy najczęściej pobierają się w okresie od lutego do maja i od września do listopada. Latem śluby nie odbywają się ze względu na upały i Święto Zmarłych; zimą natomiast z uwagi na wysokie mrozy oraz przygotowania do Nowego Roku.

Chińczycy bardzo precyzyjnie wybierają datę ślubu na podstawie kalendarza księżycowego. Według chińskiego kalendarza niektóre dni są po prostu "dobre" a inne "złe". Zanim Młodzi wybiorą konkretną datę, najpierw muszą sprawdzić, czy jest ona idealna pod względem astrologicznym.

W kulturze żydowskiej osoby chcące stanąć na ślubnym kobiercu mają do wyboru: sobotnie wieczory, niedziele i dni powszechne oprócz piątków. Zakaz obejmuje ponadto ważne dla Żydów święta, m.in.: Paschę oraz Szabas.   

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: