Pierwszy taniec młodej pary - jaki wybrać?

Kampanie  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Ślub to niezwykłe wydarzenie w życiu wszystkich zaręczonych par. W ferworze przygotowań do tego ważnego dnia nie można zapomnieć o pierwszym tańcu - jednym z ważniejszych elementów przyjęcia weselnego. Radzimy więc jaki taniec wybrać, aby zapadł on w waszej pamięci i wszystkich zebranych gości.

Pierwszy taniec to bodaj najbardziej stresujący dla młodej pary moment całego wesela. Oczy wszystkich gości skierowane na nowożeńców, a to ogromne obciążenie. Jaki więc taniec wybrać, by nauczyć się go stosunkowo szybko i wywołać na twarzach zgromadzonych biesiadników wyraz bezbrzeżnego zdumienia i zachwytu? Oto kilka podpowiedzi.

Jak wybrać rodzaj tańca?

Wasz pierwszy taniec na długo zostanie w pamięci Waszych gości, musicie więc przygotować się do niego perfekcyjnie. Z pewnością zostanie także nagrany na filmie z wesela, który podarujecie na pamiątkę Waszym bliskim i przyjaciołom. Ciąży więc na Was spora odpowiedzialność.

Pierwszy taniec musi być stosunkowo łatwy do opanowania i dopasowany do Waszych możliwości. Jeśli więc na co dzień obce są Wam sporty i aktywność fizyczna w ogóle - nie podejmujcie się nauki tańców wymagających doskonałej kondycji fizycznej. W takiej sytuacji wybierzcie raczej spokojnego walca, ale jeśli jesteście wysportowani i zwinni, możecie spróbować samby czy cha-chy.

Wasz układ choreograficzny powinien być nieskomplikowany. Nawet jeśli okaże się, że macie w sobie nieodkryte do tej pory talenty, to jednak Wasze ćwiczenia będą obejmowały zaledwie kilka tygodni. W tej sytuacji wymyślne kroki mogą być dla Was zbyt trudne. Skoncentrujcie się więc na opanowaniu prostego układu, ale zróbcie to perfekcyjnie.


Walc

Walc angielski lub wiedeński to klasyka. Kiedyś był to najczęściej wybierany przez nowożeńców taniec. Elegancki i majestatyczny, pięknie podkreślał doniosłość wydarzenia. Łatwo przy tym dostosować układ choreograficzny do możliwości i umiejętności pary młodej. Jeśli więc pragniecie zauroczyć Waszych gości klasycznym, eleganckim pierwszym tańcem, to walc jest właśnie dla Was.

Tango

Tango to świetny pomysł dla bardziej odważnych nowożeńców. Jeśli nudzi Was walc i wolicie bardziej ogniste rytmy, to tango będzie idealne, ale i układ choreograficzny będzie trudniejszy i bardziej wymagający. To nie jest pląsanie w rytm muzyki - to taniec gorący, pełen zwrotów akcji i emocji. Opowiada historię, często burzliwą. Jednak taki taniec z pewnością zachwyci Waszych gości, a Wam zapewni fantastyczne wspomnienia.

Walc z niespodzianką

Zaczyna się klasycznie - jak każdy walc. Z czasem jednak muzyka przyspiesza, staje się bardziej energiczna, a Wy - zmieniacie kroki. Możecie zatańczyć sambę, cha-chę, tango, co tylko zapragniecie. Ten taniec z pewnością na długie lata zapadnie w pamięci gości, a Wam zapewni świetną zabawę.

 

Inny taniec towarzyski

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wybrali dowolny taniec towarzyski. Wszystko zależy od tego, co Wam w duszy gra. Jeśli Wasz związek pełen jest gorących uczuć, możecie wybrać sambę lub zmysłowe tango. A jeśli na co dzień słuchacie cięższych brzmień - także je możecie wykorzystać w Waszym pierwszym tańcu. Pamiętajcie, że choć na Wasz taniec patrzeć będą wszyscy zgromadzeni goście, to jednak ma być on przede wszystkim frajdą dla Was. I to Wy macie się czuć w nim dobrze. Jeśli macie ochotę zatańczyć do rockowego czy grunge’owego kawałka - po prostu to zróbcie.

Pierwszy taniec pod okiem instruktora

Oczywiście, możecie ćwiczyć w domu, bazując na filmikach instruktażowych z Internetu, ale jest to opcja dość ryzykowna. Tylko doświadczony instruktor tańca nauczy Was odpowiedniej postawy ciała, ciekawych kroków i zachowania rytmu. Skorzystajcie więc z możliwości, jakie daje profesjonalny kurs tańca dla narzeczonych. W każdym mieście znajdziecie liczne szkoły, które nauczą Was jednego z wielu rodzajów tańca, idealnego dla pary młodej.

Doświadczony instruktor pomoże wybrać odpowiednią muzykę, dopasuje układ choreograficzny do Waszych umiejętności i możliwości oraz umożliwi Wam opanowanie go do perfekcji.

Odpowiednio wcześnie powinniście wybrać zarówno szkołę tańca, jak i mieć sam pomysł na Wasz pierwszy taniec. Planując wesele nie zapomnijcie więc także, by odpowiednio wcześnie zapisać się na kurs tańca dla narzeczonych i pod okiem doświadczonych nauczycieli zacząć ćwiczyć choreografię.

Polecane strony

Kurs tańca dla narzeczonych
Tutaj znajdziecie szkołę, która przygotuje Wasz pierwszy taniec

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady