5 sprawdzonych i ciekawych pomysłów na event firmowy

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kilka sprawdzonych i ciekawych pomysłów na imprezę integracyjną dla firmy. Jak takie wydarzenie wpływa na współpracę zespołu i dla czego warto w nie inwestować. Przeczytaj koniecznie!

Każdy pracodawca musi sobie zdawać sprawę, jak duże znaczenie mają działania integrujące jego pracowników. Przeprowadzone badania wykazały, że często przekładają się one na realne zyski dla firmy, o ile są dobrze zorganizowane. Jak zatem powinny wyglądać eventy firmowe w Warszawie? Okazuje się, że najbardziej udane to imprezy nietuzinkowe, takie które potrafią zaintrygować i zachęcić do wspólnej zabawy w grupie. Pomysłów na nie nie brakuje, a sami pracodawcy starają się wybrać najbardziej odpowiednie i trafne rozwiązanie, które wywoła pozytywne emocje i pozwoli lepiej się poznać. Oto kilka propozycji na udaną imprezę integracyjną w firmie.

 


Bal w morskim stylu

Niejednokrotnie eventy w centrum Warszawy to okazja do zrobienia czegoś wyjątkowego i nietypowego. Taką propozycją niewątpliwie jest bal utrzymany w iście morskim stylu. W czasie takiej imprezy nie może oczywiście zabraknąć takich elementów, jak morski chrzest i wielu konkurencji sprawnościowych. W tym celu trzeba jednocześnie zadbać o kilka rekwizytów. Tym zajmują się już najczęściej profesjonalne agencje eventowe.

 

Impreza w stylu afrykańskim

Organizacja eventów w Warszawie wcale nie jest taka prosta. Najczęściej firmy jako główny cel takich imprez widzą budowanie zespołu, eliminowanie stresu czy rozwijanie kreatywności pracowników. Firmy organizujące eventy w Warszawie często proponują w tym przypadku wieczór z udziałem afrykańskich bębnów djembe. Niewiele osób wie, że w czasie gry na tych instrumentach, człowiek wykorzystuje obie półkule mózgu, co przekłada się na pobudzanie jego kreatywności. To też świetna okazja, aby poobserwować współpracowników w całkiem nowej dla nich roli.

A może szalone lata 70?

Jednak od wielu lat eventy w centrum Warszawy to przede wszystkim wieczory tematyczne, a więc zabawy taneczne w danym stylu. Sporą popularnością cieszą się m.in. szalone lata 70., a więc zabawa w rytm muzyki z tamtych czasów. W tym przypadku organizatorzy dbają oczywiście o to, aby pracownicy się ze sobą integrowali. W tym celu organizowane są różne atrakcje, niekiedy z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów, które przenoszą gości w miniony czas. Imprezy tego typu organizowane są np. w Klubie Loft44, który znajduje się w centrum Warszawy i zachęca swoim niepowtarzalnym wyglądem oraz aranżacją wnętrz. Wybierając takie wnętrza jak to możecie być spokojni o całość organizowanego wydarzenia i efekt przedsięwzięcia. 

 

Dla miłośników piłki nożnej i nie tylko

Wspólna zabawa, gry i różnego rodzaju zabawy, w których konieczna jest współpraca w grupie najlepiej integruje pracowników. Gry zespołowe sprawiają, że uczestnicy, by osiągnąc zwycięstwo muszą działać razem. Piłkarski mecz to propozycja nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale dla wszystkich osób, które lubią się sprawdzać w nowych dla nich sytuacjach. Zabawa zwykle polega na wytypowaniu z większej grupy pracowników dwóch drużyn i rozegraniu meczu. Nie ma znaczenia czy w zabawie biorą udział sami mężczyźni czy też drużyny piłkarskie składają się zarówno z kobiet jak i mężczyzn - chodzi przecież o świetną zabawę a w tym przypadku jest ona gwarantowana! Drużynowa gra w piłkę nożną z pewnoścą wywoła mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji. Poligon wojskowy

Poza tym od jakiegoś czasu popularne są eventy, które oferują naprawdę mocne wrażenia, taka właśnie jest integracja na poligonie. W tym przypadku na gości czekają takie atrakcje jak jazda wozem opancerzonym, pokazy pirotechniczne czy szkolenie z obsługi wykrywacza metalu. Czasami gra się również w paintball. W tym przypadku trzeba zadbać o specjalnie przeznaczone do tego miejsce, by zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo. 


Firmowy wyjazd w góry

Bardzo dobrym pomysłem w ostatnim czasie okazuje się wyjazd integracyjny w góry. Na ciężkich górskich szlakach pracownicy mogą lepiej się poznać, pomóc sobie nawzajem i wspólnie oglądać zapierające dech w piersiach widoki. Takie wypady wymagają współpracy. Po ciężkim dniu można usiaść w grupie i podzielić się wrażeniami z wyprawy.

 

Event firmowy - tak czy nie?

Imprezy integracyjne w centrum Warszawy mają naprawdę wiele plusów. Dobrze zorganizowane są skuteczną drogą do stworzenia zgranego zespołu współpracowników. Poza tym zawsze działają ona na pracowników w sposób motywujący, co oczywiście dla firmy oznacza na ogół większe zyski. Imprezy integracyjne pozwalają dostrzec danego pracownika z zupełnie innej strony, poznać jego wady i zalety. Tego typu wydarzenia są również doskonałą okazją na nawiązanie lepszych relacji z szefem. W biurze panują relacje raczej sztywne, biznesowe. Podczas takiego wydarzenia wychodzimy poza miejsce zatrudnienia, tym samym przestajemy patrzeć na kolegę z pracy jako na sąsiada siedzącego przy biurku obok, mamy okazje poznać go w innych sytuacjach, porozmawiać z nim i zorientować się jaki jest naprawdę. Imprezy integracyjne - bardziej pomagają czy szkodzą firmie?


Wielu pracodawców, bardzo często zastanawia sie czy zorganizowanie tego typu spotkania pomoże czy raczej zaszkodzi firmie a cała inwestycja w świetną zabawę okaże się wydaniem pieniedzy w błoto. Bywa, że podczas takich spotkań pracownicy ujawniają nie tylko swoje zalety ale i wady. Wychodzi na jaw, że konkretna osoba nie jest godna zaufania i należy temu zapobiec. Dla szefa jest to sygnał do konieczności przetestowania swojej kadry. Oczywiści może się to okazać zarówno minusem jak i plusem. Podczas takich akcji przecież możesz się wykazać i udowodnić, że stać cię zdecydowanie na więcej niż do tej pory.

Budowanie solidnej grupy, ściśle ze sobą współpracującej może obrócić się przeciwko pracodawcy w kilku konkretnych sytuacjach takich jak np. zwolnienia czy restrukturyzacja. W takich przypadkach zbyt zżyte relacje w firmie mogą skutkować odejściem do konkurencji większej grupy osób co z całą pewnością jest źródłem strat. 

Jak widać imprezy integracyjne mają swoje plusy i minusy, w większości przypadków okazuje się, że taka inwestycja jest raczej źródłem przychodów niż strat a dobra współpraca pracodawcy ze swoim zespołem owocuje sukcesem w branży. 

 

Polecane strony

Organizacja tematycznych imprez integracyjnych – klub Loft44
Tutaj zorganizujesz najwyższej jakości imprezę integracyjną.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: