Studia medyczne na Słowacji - gdzie iść na studia za granicą ?

paulinab  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Rozpoczęcie studiów to trudny okres w życiu. Oznacza wiele zmian, czasem także przeprowadzkę do innego miasta, a nawet kraju. To także konieczność dopełnienia niezbędnych formalności. Nie inaczej przedstawia się sytuacja osób, których wyborem stały się studia medyczne. Gdzie na Słowacji można studiować medycynę i jak poradzić sobie z formalnościami?

 

Studia na Słowacji

Rozpoczęcie studiów to trudny okres w życiu. Oznacza wiele zmian, czasem także przeprowadzkę do innego miasta, a nawet kraju. To także konieczność dopełnienia niezbędnych formalności. Nie inaczej przedstawia się sytuacja osób, których wyborem stały się studia medyczne. Gdzie na Słowacji można studiować medycynę i jak poradzić sobie z formalnościami?

 

Uniwersytety

Na Słowacji studia medyczne oferują dwa uniwersytety: w Bratysławie i Koszycach. Uniwersytet Comenius w Bratysławie to najstarsza, założona ponad 90 lat temu, uczelnia publiczna Słowacji. Jest też największym - poza wydziałem medycznym, można studiować tu na jednym z dwunastu innych wydziałów. Dyplom lekarza medycyny uzyskany na uniwersytecie Comenius honorowany jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dodatkowym jego atutem jest uczestnictwo w programie wymiany studentów między uniwersytetami Erasmus.

 Drugim z uniwersytetów jest uniwersytet im. Pawła Józefa Safarika w Koszycach. To również uczelnia o wieloletniej tradycji i ciesząca się doskonałą renomą - w roku 2015 uniwersytet został wpisany na listę 1000 najlepszych uczelni na świecie, poza tym jest najlepszym słowackim uniwersytetem medycznym. Przyjeżdżają tu studenci z całego świata, co daje im niepowtarzalną okazję do poznawania nowych języków i kultur. Dyplom ukończenia studiów medycznych na Uniwersytecie im. Pawła Józefa Safarika jest uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz w większości stanów USA.

 

Dlaczego studiować medycynę na Słowacji?

 Przyczyn, dla których studia medyczne na uniwersytetach słowackich cieszą się niesłabnącą popularnością, jest wiele. Oto tylko kilka z nich: 

- sam egzamin wstępny składa się z 200 pytań, z czego 100 stanowią pytania z biologii, a pozostałe 100 - z chemii. Są to pytania zamknięte - jeśli posiadasz wiedzę z tych dwóch dziedzin, odpowiedź nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu;

- na słowackie uniwersytety jest znacznie łatwiej się dostać. Polskie uczelnie pozwalają na podjęcie drugiej próby raz w roku. Natomiast uczelnie słowackie dają kolejną szansę dostania się na wymarzony kierunek;

 - obowiązuje sam egzamin wstępny - nieważne, że wyniki egzaminu maturalnego nie spełniły Twoich oczekiwań. Ponad to pomagamy w egzaminach wstępnych - dostaniesz od nas bazę pytań wraz z odpowiedziami na nie. Dzięki temu Twój wynik osiągnie poziom nawet 90%;

 - nie do przecenienia są także możliwości poznania osób z całego świata. Do uniwersytetów w Bratysławie i Koszycach przyjeżdżają studenci z Chin, Hiszpanii, Grecji, Norwegii, Włoch czy wielkiej Brytanii.

 

Formalności

Załatwimy za Ciebie wszelkie formalności i będziemy z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. To zapewni ci wygodę i poczucie bezpieczeństwa - nie ma ryzyka, że coś przegapisz lub zapomnisz wziąć ze sobą ważny dokument. Wystarczy, że będziesz regularnie sprawdzał Twoją skrzynkę mailową. Kontak do nas znajdziesz na: http://studiaslowacja.eu/

 

Do naszych zadań należą:

- przetłumaczenie Twojej aplikacji na język słowacki;

- notarialna weryfikacja dostarczonych przez Ciebie dokumentów;

- udostępnienie Ci bazy pytań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami na nie;

- poinformowanie Cię o wynikach egzaminu wstępnego - jeszcze tego samego dnia;

- pomoc w znalezieniu zakwaterowania;

- pomoc w aklimatyzacji oraz przez cały okres studiów.

Nie trać więc czasu na polskie uczelnie, które prześcigają się w dobieraniu coraz to bardziej skomplikowanych i podchwytliwych pytań egzaminacyjnych. Wybierz uczelnię przyjazną studentom i zdobywaj wiedzę wśród ludzi z całego świata.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady