Co kupić bliskiej osobie w prezencie na gwiazdkę?

lula78  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 1)

Co roku o tej porze stajemy przed tym trudnym wyborem, co wybrać na prezent dla bliskich nam osób. Tym jest to trudniejsze, iz bliskich osób znajdzie się conajmniej kilka w naszej gronie czy też wśród przyjaciół.

Czym się zatem kierować, gdy wybieramy prezent dla bliskiej nam osoby?


Przede wszystkim naczelną zasadą powinno być dobro obdarowanego. Krótko mówiąc powinnien być to prezent, który jest marzeniem obdarowywanego, a nie darowującego.

Pomyśl zatem jakie są cechy oraz zainteresowania osoby, którą chcesz obdarować. Może akurat potrzebuje ona czegoś co mógłbyś jej podarować. Z innych prezentów zadowoleni są zazwyczaj mężczyzni niż kobiety. Tak samo jak inny prezent kupimy babci niż naszej długoletniej przyjaciółce.

Jeżeli jest to bliska Ci osoba zrezygnuj z tzw. prezentu standardowego typu: bombonierka, perfumy, woda toaletowa, kremy, butelka alokoholu (chyba że dana osoba marzy o butelce konkretnej whisky lub też jeżeli wiesz, że skończyły jej się ulubione perfumy i jeszcze ich nie kupiła).

Nie kupuj także prezentów, które mogłby w jakiś sposób urazić drugą osobę. Takim prezentem mogłyby być dla osoby otyłej zakup wagi, preparatów odchudzających. Jeżeli wiesz, że dana osoba chciałaby sie odchudzić lepszym pomysłem wydaje się być zakup karnetu na aerobic, siłownie czy też basen. Wątpliwie dobrym prezentem wydaje się być też zakup kremów przeciw trądzikowi, zmarszczkom itp.

Można by jeszcze długo wymieniać inne sugestie dotyczące prezentu. Najważniejsza jest jednak ogólna zasada - wybierając prezent dla osoby nam bliskiej zastanówmy się przez chwilę nad nią. Miło jest bowiem widzieć jak osoba obdarowywana jest zadowolona z naszego prezentu, a czy bedzie szczęśliwa w dużej mierze zależy tylko od Ciebie.


Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~anonim | 2010-12-06 20:33
z tych dwóch lepszy jest helikopter, ale trzeba uważać żeby sobie nim nie zrobić krzywdy ;)
~Kasia | 2010-12-02 12:40
Witajcie , chce kupić coś synkowi pod choinkę , wiem ze bardzo chce jakaś zabawke . I mam taki pomysl zeby kupic mu łódkę zdalnie sterowana, o taka : http://www.gimmik.pl/atlanic-yacht-p-18.html lub taki smilowiec http://www.gimmik.pl/quick-thunder-p-308.html . Co o tym myślicie ?? Bo w sumie zabakwa dosyć fajan z tego co widziałam ale prosze o podpowiedzi . Pozdrawiam i Wesołych Świąt !!