Jak spędzić Sylwestra z ukochaną osobą?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Sylwestrowa noc to okazja do spędzenia niezapomnianych chwil u boku ukochanej osoby. Nowy Rok można witać w różnych miejscach, np.:

W domu

Romantyczna kolacja przy blasku świec to obowiązkowy element Sylwestra spędzanego w domu. Warto się dobrze do niej przygotować, czyli:

  • ustalić menu trafiające w gusta obojga,
  • dopasować wino do potraw,
  • zadbać o niepowtarzalny nastrój - zapalić świecie i włączyć nastrojową muzykę,
  • odpowiednio się ubrać.

Oczywiście każdy z powyższych punktów należy ustalić wspólnie.

Nowy Rok warto przywitać lampką szampana, życząc sobie nawzajem dużo szczęścia i miłości.

W klubie

Jest to idealna propozycja dla par chcących spędzić Sylwestra w gronie przyjaciół, znajomych (w szerszym gronie), przy rytmach muzyki dyskotekowej. Ten pomysł cieszy się największą popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi, np.: studentów. Kulminacyjnym punktem takiej imprezy jest bez wątpienia północ - wszyscy z uśmiechem na twarzy i lampką szampana w ręku, witają Nowy Rok, życząc sobie pasma sukcesów.

W kinie

Od kilku lat jest to jedna z najciekawszych form spędzania Sylwestra. Pasja oglądania filmów w połączeniu z niewielkimi kosztami i szampańską zabawą sylwestrową to propozycja dla wszystkich par, bez względu na wiek. Kina na tę okazję proponują kombinacje filmów (często pokazy przedpremierowe), dostosowanych do indywidualnych oczekiwań, dlatego każdy bez problemu wybierze coś dla siebie. Decydując się na tę opcję, warto wiedzieć że Sylwester w kinie to nie tylko oglądanie filmów. To również poczęstunek w przerwach między seansami (szwedzki stół, a nawet ciepłe potrawy), drinki i wspaniała muzyka, na czas której scena kinowa zamienia się w prawdziwy parkiet taneczny. Kina organizują również, specjalnie na tę wyjątkową noc, ciekawe konkursy z nagrodami niespodziankami.

W muzeum

Wiele muzeów w naszym kraju organizuje w Sylwestra unikalne wydarzenia, np.: premierowe bądź jednorazowe wystawy, które można zobaczyć tylko w tę jedną, jedyną noc w roku. Oprócz tego, muzea zapraszają na prezentacje multimedialne i pokazy filmowe. Sylwestrowa noc w muzeum to również, w wielu przypadkach, doskonała zabawa taneczna, dyskoteka lub bankiet. Bez względu na rodzaj atrakcji proponowanych przez muzea, w żadnym z nich na pewno nie zabraknie noworocznego toastu z lampką szampana.

W Aquaparku

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Nowy Rok przywitać w Aquaparku. W wielu tego typu obiektach, w Sylwestra organizowane są imprezy tematyczne przy rytmach latynoamerykańskiej muzyki. Wnętrza udekorowane są balonami i egzotycznymi palmami, a goście mogą skosztować pysznych, tropikalnych owoców. Wiele Aquaparków organizuje bale maskowe, a dla autora najciekawszego stroju zwykle przewidziana jest atrakcyjna nagroda. W tę noc można korzystać ze zjeżdżalni i biczów wodnych, jacuzzi i sauny; często w Sylwestra organizowane są zawody pływacki, mecze piłki wodnej, pokazy tańca w wodzie, a także konkursy dla najmłodszych z ciekawymi nagrodami. O północy wszyscy uczestnicy zabawy witają Nowy Rok lampką szampana, a w niektórych Aquaparkach toast można wznieść nawet pod wodą, w aparacie do nurkowania.

W górach

Jedną z najpopularniejszych form witania Nowego Roku jest Sylwester w górach. Zazwyczaj są to pobyty wielodniowe, połączone z licznymi atrakcjami, np.: kulig z ogniskiem, biesiada przy kominku, zabawa taneczna przy rytmach góralskiej muzyki, a do tego degustacja swojskiego jadła i regionalnych win. Nowy Rok zwykle witany jest pod gołym niebem.

Nad morzem

Pary, którym marzy się Sylwester w bikini, mogą wybrać się na tropikalną wyspę. Biura podróży oferują specjalnie na ten czas atrakcyjne wyjazdy, za które niestety trzeba sporo zapłacić. Alternatywą dla podróży zagranicznej może być sylwestrowa noc, spędzona nad polskim morzem. Co prawda, wylegiwanie się na piasku jest w tym przypadku niemożliwe, ale za to można przeżyć niepowtarzalną noc na balu lub przy świecach na romantycznej kolacji (tylko we dwoje) w hotelowym apartamencie. Bardzo często goście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje - w wielu ośrodkach turystycznych, w cenę wliczone są np.: zabiegi SPA.

Bez względu na miejsce, w trakcie składania noworocznych życzeń, warto podarować sobie drobne upominki - symboliczne drobiazgi, które na długo nie pozwolą zapomnieć obojgu o tej wyjątkowej nocy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: