Jakie znacie wróżby Andrzejkowe?

zaba  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 18)

1. Lanie wosku

Jest to najbardziej popularna wróżba andrzejkowa. Polega ona na laniu wosku na zimną wodę przez ucho od klucza. Według pewnych wierzeń klucz ułatwia nawiązywanie kontaktu z duchami, ale tylko dobre duch przodków mogą ukazać nam przyszłość. Kształt woskowej figurki należy obejrzeć na ścianie, bo inaczej może wydawać sie nieczytelny.

Dzięki tej wróżbie możemy zobaczyć się co czeka nas w nadchodzącym roku.
anioł - szczęście      
gwiazda - powodzenie
kwiat - smutek
orzeł - osiągnięcie zamierzonych celów
serce - wielka miłość


2. Bucik za progiem

Inna wróżba przeznaczona tylko dla dziewczyn niezamężnych polega na ustawianiu butów jeden za drugim, przy czym ostatni but przestawiany jest potem na początek kolejki, która zmierza do progu drzwi wejściowych. Powszechnie jest uważane, że bucik tej panny, który przekroczy próg drzwi jako pierwszy pierwsza wyjdzie za mąż.

3. Pod poduszką karteczki

Dla osób niezamężnych - pod poduszką przed pójściem spać z 29 na 30 listopada należy położyć sobie karteczki z imionami męskimi lub żeńskimi. Rano po przebudzeniu wyciągnij jedną z nich. Karteczka z wyciągniętym imieniem powie Ci jak będzie nazywał się Twój przyszły mąż lub żona.

4. Spodki

Bierzemy 4 spodki i 3 przedmioty: obrączkę, listek i monetę. Pod 3 spodki kładziemy nasze przedmioty, a 1 spodek pozostawiamy pusty. Następnie każdy ze spodków mieszamy ze sobą miejscami, a następnie odkrywamy jeden z nich.
Jeżeli odkryjemy ten spodek pod którym była obrączka, nasz wróżba mówi nam, że w nadchodzącym roku czeka nas miłość. Jeżeli będzie to listek - wyjdziemy za mąż. Jeżeli będzie to moneta - czekają nas duże pieniądze. Pusty spodek oznacza, że z nadchodzącym roku nic dla nas się nie zmieni.

5. Owoce

Kładziemy na tacy: jabłko, cytrynę i śliwkę. Zawiązujemy oczy jednej z osób, mieszamy owoce na tacy i osoba mówi nam, który owoc wybiera: ten po prawej, w środku, czy po lewej stronie. Jeżeli będzie to jabłko, oznacza to, że będzie miała chłopaka i będą tworzyć szczęśliwą parę. Jeżeli wybierze cytrynę oznacza to, że będzie nieszczęśliwie zakochana. Jeżeli wybierze śliwkę, nie znajdzie w nadchodzącym roku partnera.  

6. Kółko

Dziewczyny ustawiają się w kółku do którego wchodzi chłopak z zawiązanymi oczami. Zostaje zakręcony przez dziewczyny po czym wybiera którąś z nich. Ta która zostanie wybierana najszybciej znajdzie chłopaka lub wyjdzie za mąż. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady