Pomysły na Dzień Matki

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, aby spędzić czas ze swoją rodzicielką i sprawić, by poczuła się doceniona za swą ciężką pracę oraz trud włożony w prowadzenie domu i wiele innych obowiązków. Dlatego do tradycyjnych życzeń i kwiatów warto dołączyć prezent, który wywoła uśmiech na twarzy mamy i na długo pozostanie w jej pamięci. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów.

Dzień pełen atrakcji

Zrób mamie niespodziankę już o poranku. Przygotuj jej ulubiony posiłek, przystrój talerze i z uśmiechem na twarzy zanieś śniadanie wprost do łóżka mamy. W trakcie dnia zaplanuj wspólny wypad do kawiarni, aby przy dobrym ciastku porozmawiać, odprężyć się i poczuć jak najlepsze przyjaciółki. Wieczorem możecie wybrać się do kina, teatru lub filharmonii, o ile macie wolny czas. Zorganizuj wszystko w taki sposób, aby mama czuła się wyjątkowo przez cały dzień, ale też pamiętaj o jej oczekiwaniach i możliwościach - jeśli ma ochotę na spacer do parku, nie namawiaj jej na kino; a jeśli cierpi na lęk wysokości, nie proponuj jej wizyty w parku linowym.

Na łonie natury

Kontakt z przyrodą pozwoli Wam się wyciszyć i nabrać dystansu do codziennych spraw. To też okazja, aby zbliżyć się do siebie i poświęcić sobie nawzajem więcej uwagi. Jeśli Twoja mama lubi ruch na świeżym powietrzu, możesz zaproponować jej długi spacer po lesie, wycieczkę rowerową lub wypad w góry. Dużą popularnością cieszy się nordic walking, który może być ciekawym sposobem na zwiedzanie zielonych szlaków.  

Ekskluzywny relaks

Weekend w SPA będzie z pewnością dużym zaskoczeniem dla Twojej mamy. Dzięki zabiegom upiększającym, masażom i kąpielom relaksacyjnym, poczuje się odprężona i wypoczęta. Możesz także wykupić jej karnet na zabiegi (niekoniecznie na 26 maja), najlepiej taki, który nie informuje o kwocie poszczególnych usług - mamy często uważają, że takie rzeczy są im niepotrzebne i mają skrupuły przyjmując od swoich dzieci kosztowne prezenty.

Dzień Matki z dala od mamy

Jeśli dzieli Was zbyt duża odległość, aby wspólnie spędzić ten dzień, możesz skorzystać z usług pocztowych i wysłać mamie paczkę z prezentem albo zadzwonić i złożyć jej serdeczne życzenia. A jeśli Twoja mama potrafi obsługiwać komputer i ma dostęp do Internetu, możesz wysłać jej elektroniczną kartkę.

26 maja to doskonała okazja do wyrażenia mamie swojej miłości. Pamiętaj jednak, by szanować i wspierać ją na co dzień, a nie tylko od święta.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady