Darmowy iWork - zainstaluj także na starszym MacBook'u!

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Niedawno Apple ogłosiło, że ich pakiet programów biurowych iWork będzie dostępny bezpłatnie, ale tylko na nowych, kupionych ostatnio komputerach MacBook. Masz starszy komputer? Ty też możesz mieć iWork za darmo!

Apple MacBook

Najwyraźniej dzięki niedopatrzeniu Apple istnieje sposób na bezpłatną instalację kompletnego pakietu biurowego iWork bez ponoszenia opłat także na starszych komputerach Apple.

W skrócie sposób opiera się o instalację wersji próbnej iWork, a następnie instalację aktualizacji do najnowszej wersji iWork za pośrednictwem AppStore. Trudno powiedzieć jak długo będzie to działać, na pewno na dzień publikacji tej porady ciągle działa.

Postępuj dokładnie wg instrukcji:

  1. Nie musisz instalować najnowszej wersji systemu operacyjnego, ale nie zaszkodzi, ponieważ Apple udostępniło aktualizację do najnowszej wersji za darmo!
  2. Aby wszystko zadziałało musisz przestawić język systemu operacyjnego na angielski. W tym celu wejdź do "Preferencji systemowych"->"Język i region". Na liście "Preferowane języki" przeciągnij angielski na samą górę. Jeżeli nie masz na liście angielskiego, to dodaj go i dopilnuj, aby znalazł się na samej górze. Wróć do strony głównej Preferencji systemowych, system poprosi Ciebie o restart komputera, który jest konieczny, aby zmiana języka doszła do skutku.
  3. Wejdź na stronę Softpedia, na której znajduje się próbna wersja iWork '09 - pobierz plik instalacyjny.
  4. Zainstaluj próbną wersję iWork '09 na komputerze. Jeżeli komputer nie chce otworzyć pliku wyświetlając komunikat o zagrożeniu związanym z plikiem pobranym z Internetu, to klikając na pliku przytrzymaj przycisk Command ⌘, albo naciśnij prawy klawisz touchpad (lub "tapnij" dwoma palcami), a następnie wybierz z menu "Otwórz".
  5. Po instalacji wersji próbnej uruchom każdą z aplikacji w pakiecie iWork i rozpocznij 30-dniowy okresy próbny.
  6. Zamknij wszystkie aplikacje iWork, otwórz AppStore i wejdź do zakładki aktualizacji. Wśród aktualizacji powinny poajwić się aktualizacje trzech aplikacji wchodzących w skład iWork: Pages, Numbers i Keynote. Pobierz i zainstaluj aktualizacje - dostępne są za darmo.
  7. Po pobraniu aktualizacji usuń próbną wersję iWork. Najnowsza wersje aplikacji wchodzących w skład iWork powinny znajdować się w katalogu głównym programów, natomiast te same programy w starszej wersji próbnej powinny być w podkatalogu iWork '09 - usuń ten katalog wraz ze znajdującymi się w nim aplikacjami.
  8. Możesz z powrotem przestawić język systemu operacyjnego na polski.

Powodzenia!

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady