Kalkulator dla księgowego

planetpr  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

16 lipca przypada Dzień Księgowego. Zawód ten od setek lat jest powszechnie znany i ceniony. Księgowy kojarzony jest z wykonywaniem żmudnych obliczeń – od ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych, po rozliczenia podatkowe i statystyczne. Obraz buchaltera jaki jawi się w oczach niemalże każdego to osoba zasiadająca za biurkiem założonym stertą dokumentów, z ołówkiem za uchem i ogromnym kalkulatorem, na którym w wystukiwane są kolejne ciągli liczb. Obecnie zawód księgowego zyskał jeszcze większą estymę – osoby pracujące na tych stanowiskach odpowiadają niejako za prawidłowe funkcjonowanie firm. Wykwalifikowani księgowi pełnią rolę audytorów i biegłych rewidentów. Niewątpliwie bez nich niejedna wielka korporacja nie byłaby w stanie płynnie działać. Stereotypowy obraz czasem niewiele różni się od rzeczywistości – tony faktur i obliczeń, ścisłe kontrole i skomplikowane rachunki. Jednak teraz pracę księgowych mogą ułatwić rozbudowane kalkulatory, stworzone właśnie do tego typu obliczeń. Co oferują poszczególne modele? Jakie funkcje będą w tym zawodzie najbardziej potrzebne?

 

W pełni profesjonalnie – Casio MJ-120D

Ten kalkulator to typowy przykład modelu stworzonego, by ułatwić obliczenia podatkowe. Posiada 12-cyfrowy wyświetlacz LCD i podwójne zasilanie. Poza tradycyjnymi funkcjami obliczeniowymi, daje możliwość 150 kroków korekty, przeglądu obliczeń (również automatycznego), obliczeń podatkowych TAX, a także marżowych. Został on wyposażony w klawisz korekty, dzięki czemu bez obaw o skasowanie całych obliczeń można dokonać poprawki ostatniej cyfry. Z łatwością w obliczeniach zmienimy znaki +/-, skorzystamy z podwójnego zera i znacznika części tysięcznej. Casio MJ-120D posiada również wskaźnik wykonywanego działania oraz funkcję Go To.

 

Podwójny wyświetlacz – Casio DV-220

To model posiadający 2 wyświetlacze. Przełączając się pomiędzy nimi, za pomocą przyciska „DUAL CALC”, możemy prowadzić obliczenia tak, jak przy korzystaniu z 2 kalkulatorów jednocześnie. Ponadto za pomocą strzałek z łatwością skopiujemy cząstkowe wyniki pomiędzy wyświetlaczami. Dodatkowy wyświetlacz w Casio DV-220  zwiększa również czytelność wykonywanych obliczeń. Przy obliczeniach podatkowych wyświetla kwotę podatku. Z mniejszego wyświetlacza korzystają też funkcje takie, jak: COST-SELL-MAR (Koszt/Cena sprzedaży/Marża) – do wyświetlenia wyniku obliczeń;  konwersja walut -  podaje ustawioną wartość przelicznika kursu waluty; obliczenia na stałej K – wyświetlana jest wartość stałej K.  Warto również zwrócić uwagę na: klawiszowe skróty przy obliczeniach na procentach, sumator wyników [GT],  podwójne zero, ustawienia zaokrąglania liczb, a także możliwość poprawy wprowadzonej liczby.

 

Barwna elegancja – Casio JW-200TV

To kalkulator posiadający wyświetlacz o regulowanym nachyleniu, co znacznie ułatwia pracę, niezależnie od warunków. Wśród funkcji JW-220TV, poza obliczeniami prostymi, znalazły się: pierwiastek kwadratowy, obliczenia podatkowe TAX, pamięć i możliwość cofania. Możemy na nim dokonać konwersji 4 walut, obliczyć procenty (MLP), czy też marżę. Każdy księgowy z łatwością zaokrągli na nim liczby w górę lub w dół. Kalkulator może również dokonać przybliżenia do: 4; 3; 2; 1; 0 miejsc po przecinku. Możliwe są też obliczenia sumy całkowitej oraz zapis walutowy. Dodatkowym atutem tego modelu są również jego 3 wersje kolorystyczne – czarna, biała oraz bordowa.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady