Słuchawki iPhone - jak można sterować telefonem przez słuchawki

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Oryginalne słuchawki do iPhone'a posiadają trzy przyciski, których podstawowe przeznaczenie jest zazwyczaj dla wszystkich zrozumiałe. Przyciski te posiadają także inne inne mniej znane, ale bardzo przydatne funkcje.

Słuchawki iPhone

Podstawowe funkcje przycisków

Słuchawki iPhone posiadają standardowo trzy przyciski, których podstawowa funkcja jest nastęująca:

 • Przyciski regulacji głośności: (+) - zwiększa głośność, (-) - zmniejsza głośność,
 • Przycisk Start/Pauza - środkowy przycisk znajdujący się pomiędzy przyciskami regulacji głośności, służy do odtwarzania oraz zatrzymywania odtwarzania zarówno muzyki jak i filmów; co ciekawe nie wszyscy zdają sobie sprawę z samego faktu istnienia tego przycisku.

Odtwarzanie muzyki

Podstawowe funkcje związane ze słuchaniem muzyki (głośność, start/pauza) opisane są powyżej, te mniej znane obejmują:

 1. Przejście do kolejnego utworu - dwa razy szybko naciśnij środkowy przycisk,
 2. Przejście do poprzedniego utworu - trzy razy szybko naciśnij środkowy przycisk,
 3. Szybkie przewijanie do przodu - dwa razy szybko naciśnij środkowy przycisk, za drugim razem przytrzymaj go wciśnięty i puść w momencie kiedy chcesz skończyć przewijanie do przodu,
 4. Szybkie przewijanie do tyłu - trzy razy szybko naciśnij środkowy przycisk, za trzecim razem przytrzymaj przycisk wciśnięty do momentu do którego chcesz przewinąć.

Rozmowa przez telefon

 1. Odbieranie i zakończenie rozmowy - naciśnij środkowy przycisk, aby odebrać; ten sam przycisk żeby zakończyć rozmowę,
 2. Odrzucanie połączenia - możesz odrzucić połączenie za pomocą środkowego przycisku, wystarczy że przytrzymasz go wciśnięty przez parę sekund; podwójny sygnał będzie potwierdzeniem, że przychodząca rozmowa została odrzucona. Trudno nie zauważyć pewnej wady tego rozwiązania - przypadkowo możesz odebrać rozmowę.
 3. Przełączanie pomiędzy połączeniami - jeżeli w trakcie rozmowy ktoś inny będzie próbował się do Ciebie dodzwonić, możesz zawiesić obecną rozmowę i przełączyć na przychodzące połączenie poprzez naciśnięcie środkowego przycisku. Przełączanie pomiędzy rozmowami odbywa się także poprzez pojedyncze naciśnięcie środkowego przycisku. Jak wtedy zakończyć rozmowę? Wystarczy przytrzymać środkowy przycisk przez parę sekund i poczekać na podwójny sygnał, który potwierdzi rozłączenie.

Inne

 1. Uruchomienie SIRI - aby uruchomić SIRI (jeżeli dostępne w Twoim telefonie) naciśnij i przytrzymaj środkowy przycisk.
 2. Zrobienie zdjęcia - przyciski w słuchawkach mogą posłużyć także za przycisk migawki. Po uruchomieniu aparatu możesz zrobić zdjęcie naciskając na słuchawkach przycisk zwiększający głośność (+). Jest to bardzo dobry sposób na uzyskanie ostrzejszych zdjęć - w trakcie wykonywania zdjęcia telefon jest bardziej nieruchomy.

Przeczytaj inną naszą poradę, jeżeli Twój iPhone się zawiesił i nie wiesz jak go zresetować / ponownie uruchomić?

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady