Zadbaj o baterię - jak najlepiej ładować telefon

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

W jaki sposób ładować telefon, aby zapewnić długie życie baterii i najdłuższą pracę na jednym ładowaniu? Przeczytaj nasze wskazówki.


Odłącz telefon od ładowarki po pełnym naładowaniu

Pozostawienie telefonu podłączonego do ładowarki po jego pełnym naładowaniu skraca żywotność baterii - z czasem jej pojemność będzie spadać, przez co Twój telefon będzie wymagał częstszego ładowania. Dzieje się tak dlatego, ponieważ telefon stara się utrzymać pełne naładowanie baterii, przez co stale ją doładowuje poddając ją niepotrzebnemu stresowi.

Nie zostawiaj telefonu podłączonego do ładowarki na całą noc!

W związku z powyższym warto jest zrezygnować z powszechnego zwyczaju podłączania telefonu do ładowarki na noc. Przed pójściem spać naładuj telefon, odłącz go i przełącz w tryb oszczędzania energii.

Nie ładuj do 100%, podłączaj do ładowarki częściej

Dobrym pomysłem jest unikanie ładowania telefonu do pełnych 100%, ponieważ wysokie napięcie sprzyja szybszemu zużyciu baterii. Najlepszą strategią jest podłączanie telefonu częściej i unikanie ładowania do 100% - w ten sposób zapewnisz najdłuższą żywotność baterii.

Unikaj przegrzewania baterii

Baterie są wrażliwe na gorąco i warto wziąć to pod uwagę zwłaszcza przy ładowaniu telefonu, bo może to doprowadzić nawet do zapłonu baterii. Zwróć uwagę na stosowany przez Ciebie futerał, ponieważ może on powodować trudności z odprowadzaniem ciepła.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady