Wybór odpowiednich urządzeń do zastosowań w branży biomedycznej

mniam  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Dzięki odpowiednim narzędziom wykonywanie trudnych zadań staje się dużo prostsze. Ich właściwy dobór i sposób wykorzystania zależy jednak często od tego, kto będzie z nich korzystać.

Tak jest w przypadku stale ewoluującej branży biomedycznej, w której niezwykle ważnym etapem badań jest wybór odpowiednich urządzeń laboratoryjnych. Metody rutynowe w badaniach w zakresie mikrobiologii czy biologii molekularnej pozwoliły naukowcom lepiej zrozumieć funkcjonowanie organizmów żywych i samego życia.  Zaczęto dzięki temu poszukiwać coraz to nowych zastosowań dla niezbędnego wyposażenia laboratorium.  Zastosowania te umożliwiły następnie wiele istotnych odkryć w zakresie zapobiegania i leczenia chorób, wytwarzania nowych produktów białkowych czy modyfikacji genetycznej roślin i zwierząt w celu przeniesienia pożądanych cech fenotypowych.

W procesach biologii molekularnej wykorzystuje się metody takie jak reakcja łańcuchowa polimerazy (PCR), elektroforeza czy klonowanie komórek.  Wiele z nich udało się znacznie usprawnić, dzięki czemu naukowcy uzyskali wiedzę i możliwości, jakich wcześniej nie posiadali.  Przykładem jest projekt poznania ludzkiego genomu (HGP, z ang. Human Genome Project) - ukończony w 2003 roku globalny program naukowy mający na celu poznanie sekwencji wszystkich 3 miliardów par zasad tworzących ludzki genom.  Jednym z nowszych przykładów jest system CRISPR (ang. Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats) wykorzystywany do modyfikowania genomu w celu uzyskania precyzyjnych zmian w nici DNA.

W zależności od danego procesu podczas wyboru urządzenia laboratoryjnego należy uwzględnić kilka istotnych czynników.  Do wykonywania ekstrakcji lub usuwania pozostałości  komórkowych podczas oczyszczania białek potrzebna jest wirówka o wysokiej względnej sile odśrodkowej (RCF) i wyposażona w regulację temperatury.  Niektóre sytuacje mogą wiązać się z przetwarzaniem materiałów skażonych lub radioaktywnych. Należy wtedy podjąć stosowne środki zabezpieczające użytkownika.

Aby móc wykonywać tego typu rutynowe lub skomplikowane zadania, badacze mogą teraz zwrócić się do zaufanego partnera, firmy Ohaus Corporation, i uzyskać wszelkie niezbędne urządzenia laboratoryjne.  Firma Ohaus wprowadziła niedawno pełną ofertę stołowych urządzeń laboratoryjnych,w tym wysokoobrotowe mikrowirówki FC5515. Wirówki z serii FC5515 cechują się wysoką jakością i dostępne są w wersji z lub bez chłodzenia.  Naukowcy otrzymują również szeroki wybór wirników o wysokiej przepustowości i wirników nieprzepuszczalnych do przetwarzania próbek niebezpiecznych..   

Rozwój badań biomedycznych powinien przynieść niebawem nowe, ekscytujące odkrycia. Urządzenia firmy OHAUS będą teraz mogły towarzyszyć pracom na każdym etapie procesu.

www.ohaus.com

 

Polecane strony

Ohaus
Ohaus

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2

Najnowsze porady