Wyłączasz budzik przez sen? Wypróbuj budzik z czytnikiem kodów kreskowych

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Co zrobić, kiedy rano zbyt łatwo przychodzi Tobie wyłączenie budzika i bez pamięci idziesz spać dalej? Trzeba sprawić, aby budzik wyłączył się dopiero wtedy, kiedy rzeczywiście się obudzisz. Z pomocą przychodzą aplikacje na smartfony.

Wśród aplikacji na smartfony zastępujące standardowy budzik już dawno można było znaleźć aplikacje, które zmuszały do wykonania różnych zadań, np. rozwiązanie prostego zadania matematycznego lub łamigłówki. Żeby jednak rzeczywiście zmusić wszystkich do wstania na nogi potrzeba było coś więcej.

Na ciekawy pomysł wpadli twórcy budzika z czytnikiem kodów kreskowych. Zasada działania jest prosta: żeby wyłączyć budzik konieczne jest zeskanowanie za pomocą telefonu wybranego wcześniej kodu kreskowego (niektóre aplikacje pozwalają także na zeskanowanie kodu QR).

Kod kreskowy wybierasz wcześniej ustawiając budzik i może to być dowolny kod jakich z pewnością wiele znajdziesz w swoim domu. Jeżeli masz z tym problem, to proponuję zacząć szukanie od lodówki. Najlepiej, żeby kod kreskowy był stosunkowo daleko od łóżka i którego odnalezienie będzie wymagało od Ciebie oprzytomnienia.

Obecnie istnieje już parę aplikacji budzików, które pozwalają na taką funkcjonalność, więc jest w czym wybierać.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady