Zabezpiecz Twój telefon za pomocą ... kondoma na USB

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Jeżeli zdarza Ci się podłączać telefon do niezaufanych portów USB, ponieważ musisz podładować baterię, to powinieneś zainteresować się kwestią bezpieczeństwa danych na Twoim telefonie.

Złącze USB

Obecnie większość telefonów posiada możliwość ładowania baterii poprzez port USB, dzięki czemu kiedy jesteśmy zmuszeni podładować baterię, nie jesteśmy zmuszeni do poszukiwania ładowarki pasującej do naszego telefonu. Trzeba jednak pamiętać, że port USB w telefonach ma o wiele więcej funkcji, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego telefonu i przechowywanych na nim informacji, zwłaszcza kiedy podłączamy go do niezaufanego portu USB - takim portem mogą być chociażby publicznie dostępne urządzenia do ładowania telefonów. USB służy m.in. do przesyłania danych, można za jego pomocą odczytać dane zapisane na telefonie, zarządzać telefonem lub przeinstalować całe oprogramowanie.

Zabezpieczeniem przed tego typu zagrożeniami jest nowy produkt firmy INT3.CC: USB Kondom. Prodult nie przypomina jednak kondoma, a jest po prostu przejściówką, jaką wpinamy w port USB telefonu, a z drugiej strony do portu USB urządzenia ładującego. Zasada działania jest banalnie prosta: urządzenie odcina na przejściówce wszystkie styki, które mogą posłużyć do przesyłania danych, a pozostawia jedynie styki przekazujące zasilanie.

 

Polecane strony

USB Kondom w INT3.CC

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Adam | 2017-08-12 10:19
Ale nowość. Większość tanich power banków ma kable tylko z dwoma przewodami do ładowania, więc używając takich przewodów nie odbiera i nie przesyła się danych. Zawsze można zakleić na stałe styki w USB. Za co tu płacić, za naiwność ludzi na nowości.

Najnowsze porady