Dzień eks-palacza - 26 września

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Rzucenie palenia to nie taka prosta sprawa. Rzuciłeś? 26 września masz swoje święto, gratulacje!

Każdy kto kiedyś nałogowo palił papierosy wie bardzo dobrze jak trudno jest pozbyć się tego szkodliwego nałogu. Nikotyna zawarta w papierosach ma silne działanie uzależniające, palenie papierosów staje się częścią Twojego życia, wplata się w Twoje DNA, po prostu staje się częścią Ciebie.

Po wypaleniu ostatniego papierosa musisz zmagać się z fizycznymi objawami odstawienia, które mogą przybrać objaw bólu, dreszczy czy nawet gorączki. Ale rzucenie palenie wymaga zmiany wielu nawyków i zachowań, które towarzyszyły Tobie przez długi czas i stały się czymś naturalnym, nawykiem, który powtarzasz bez zastanowienia. W miejsce starych nawyków musisz wprowadzić nowe. Jak teraz mają wyglądać Twoje krótkie przerwy w pracy, co w tym czasie robić? Jak wytrzymać w oczekiwaniu na autobus albo na spacerze bez zapalenia papierosa? Czy dasz radę wyskoczyć na wieczorne spotkanie ze znajomymi nie ulegając pokusie? Jednocześnie w głowie krąży słodkie wspomnienie przyjemności z wypalenia papierosa.

Z pewnością pozbycie się nałogu palenia jest sporym wyzwaniem, dlatego jeszcze raz: składamy gratulacje wszystkim, którym się to udało!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady