Pielęgnacja przedłużonych włosów

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przedłużone włosy wymagają odpowiedniej troski. Warto wiedzieć jak o nie dbać, by zawsze wyglądały pięknie i naturalnie. Poniżej przedstawiamy zasady pielęgnacji przedłużonych włosów.

Czesanie

Regularne przeczesywanie włosów pozwala utrzymać je w nienagannym stanie, a także oczyszcza z osiadających na nich drobinek kurzu. Włosy należy czesać kilkukrotnie w ciągu dnia - warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę lub grzebień, który nie łamie i nie szarpie końcówek, a porządkuje i dodatkowo wygładza włosy. Szczególną uwagę należy poświęcić na miejsca tuż pod łączeniami - nie wolno ich szarpać, gdyż może to spowodować wyciąganie poszczególnych włosów z łączeń i zsuwanie się pasemek. Na noc włosy powinny być związane w warkocz.

Mycie

Przed umyciem należy dokładnie rozczesać włosy a następnie myć je letnią wodą, przesuwając dłońmi z góry do dołu (nie należy wykonywać ruchów okrężnych). Głowę najlepiej myć pod prysznicem, ponieważ woda spadająca z góry nie plącze włosów - strumień nie może być zbyt intensywny. Umyte włosy należy przeczesać palcami i odsączyć miękkim ręcznikiem, ściskając jedynie kucyk.

Suszenie

Nigdy nie należy dosuszać włosów do końca, ale pozwolić im wyschnąć samoczynnie. Jeśli jednak nie ma na to czasu, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Włosy należy delikatnie odcisnąć ręcznikiem a nie wyciskać na siłę (nie wolno ich pocierać). Do suszenia najlepiej używać suszarki jonizującej i suszyć tylko chłodnym powietrzem z góry do dołu włosów - taka czynność domyka łuski i wygładza pasemka.

Nawilżanie

Przedłużone włosy wymagają odpowiedniego nawilżania. W przeciwnym razie, doczepiony włos straci swoją witalność i będzie go trzeba wymienić. Najlepsze efekty można uzyskać, stosując dobrą odżywkę, np.: proteinową Dolce Latte Headstyler, dzięki której łatwo rozczesywać włosy. Ponadto, używanie tego kosmetyku daje gwarancję błyszczących i właściwie nawilżonych włosów. Odżywkę należy zostawić na włosach na ok. 3-5 minut, po czym rozczesać grzebieniem o rzadkich zębach a następnie spłukać. Warto również stosować jedwab w płynie na końcówki włosów lub inne produkty o tłustej konsystencji, np.: kryształki w płynie. 

Stylizacja

Przedłużone włosy można układać w różne fryzury, m.in.: prostować i kręcić. Wszystko to trzeba robić z umiarem i wiedzą. Stosując prostownicę lub lokówkę w żadnym wypadku nie można nagrzewać włosów u samej nasady, na zgrzewach (temperatura prostownicy powinna wynosić ok. 160-180 stopni C). Ponadto, warto używać kosmetyków przeznaczonych do ochrony termicznej, które zabezpieczają przed wysuszeniem i naruszeniem struktury włosa.

Farbowanie

Nie należy farbować włosów indyjskich, ponieważ mogą stracić swoją witalność. Jeśli poprawa koloru jest konieczna, najlepiej wybrać toner, który nie wysuszy włosów w nadmiernym stopniu. 

Przestrzegając zasad pielęgnacji włosów przedłużonych można mieć pewność, że będą tak piękne jak naturalne.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady