Dlaczego warto używać nici dentystycznej?

kba  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Regularne szczotkowanie zębów to jeden z podstawowych elementów dbania o zdrowy uśmiech. Mimo, że przy pomocy szczoteczki i pasty usuniemy osad oraz nagromadzoną płytkę nazębną, to nie jesteśmy w stanie wystarczająco dobrze oczyścić przestrzeni między zębowych – niezależnie od tego, jakiej szczoteczki używamy.

Pozostałości po jedzeniu, jakie znajdują się w przestrzeniach międzyzębowych, stanowią zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej, bowiem sprzyjają powstawaniu groźnych chorób, w tym m.in. próchnicy.

Na rynku dostępne są różnorodne produkty , które pomagają rozwiązać ten problem, m.in. wspomniane wcześniej nici dentystyczne. W ofercie Pierre Fabre Oral Care znajdziemy specjalistyczną nić dentystyczną Elydium Clinicczarną . Jest ona cienka i bardzo wytrzymała, podczas użytkowania nie strzępi się, a dzięki temu, że jej włókna są woskowane - chroni przed uszkodzeniami w jamie ustnej. Co więcej, w składzie znajdziemy chlorheksydynę, która ogranicza rozwój bakterii. Czarny kolor tej nici jest niezwykle pomocny podczas usuwania zanieczyszczeń z przestrzeni między zębowych.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady