Twoja druga młodość – piękna i pewna siebie w czasie menopauzy

Porady  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Czas przekwitania to szczególnie ważny moment w życiu kobiety. Jak odkryć swoją drugą młodość i cieszyć się życiem, nie rezygnując z dotychczasowych aktywności? Co zrobić, aby ten okres był równie piękny i kojarzył się z pozytywnymi emocjami? Może z biegiem lat wydaje Ci się, że zatraciłaś ten „błysk w oku” i nie chcesz zbyt często patrzeć w lustro. Jednak w głębi duszy chcesz poczuć się na nowo piękna, zadbana i pewna siebie. Pamiętaj szczęście i spełnienie w życiu nie zna wieku i w każdym momencie życia możesz realizować siebie i odkrywać swoje pasje.

Pamiętaj, że troska o kobiecość jest nierozerwalnie związana szczególnie z Twoim zdrowiem. A o nie powinnaś zadbać wyjątkowo właśnie teraz. Nie bój się tego czasu.Menopauza to kolejny, naturalny etap w życiu kobiety, którego nie należy się obawiać. Jest poprzedzona okresem diametralnych zmian: przede wszystkim hormonalnych (spadek zarówno estrogenów jak i progesteronu), a także zmian emocjonalnych i fizjologicznych.

Kwestią indywidualną jest również intensywność objawów. Pierwszy sygnał świadczący o zbliżającym się klimakterium to nieregularne miesiączki. W tym czasie kobietom towarzyszą charakterystyczne uderzenia gorąca. Symptomy te mogą być powiązane również z nad potliwością, czerwienieniem się skóry, osteoporozą, zmniejszonym libido oraz drżeniem ciała. Czasami również dochodzą zaburzenia układu moczowo-płciowego. Jak poradzić sobie z trudnymi objawami, szczególnie w sferze intymnej?

W czasie menopauzy zmniejsza się wydzielanie żeńskich hormonów płciowych estrogenów, Ich niedobór odpowiada za spadek produkcji śluzu przez gruczoły śluzowe szyjki macicy. Przyczynia się więc pośrednio do uczucia suchości w pochwie i braku odczuwania satysfakcji podczas stosunku. Może pojawić się wówczas ból, otarcia, pieczenie, nadmierna wrażliwość okolic intymnych. Brak odpowiedniej flory bakteryjnej sprzyja także rozwijaniu się stanów zapalnych i podrażnień. Infekcje w tym delikatnym miejscu ciała rozwijają się błyskawicznie. Zaczyna się od niewielkiego pieczenia, swędzenia, czasem zmiany zapachu i koloru wydzieliny z pochwy. Każdy z tych objawów powinien skłonić do działania.

Wystarczy właściwa szybka reakcja na niepokojące objawy, aby skutecznie zwalczyć infekcję. Nie czekaj, zastosuj lek, który pozwoli pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Tantum Rosa pomoże przetrwać ten trudny okres zmniejszając intensywność takich dolegliwości jak: ból, świąd, pieczenie!

Pamiętaj jednak, aby wszystkie wątpliwości związane ze stanem zdrowia wyjaśnić u Twojego ginekologa. Większość infekcji ginekologicznych wymaga odpowiedniego leczenia z zastosowaniem leków przyczynowych, które dostępne są na receptę. Tylko ginekolog po dokładnym badaniu może zalecić  odpowiedni schemat leczenia.

Teraz możesz polecić swojej koleżance, przyjaciółce, mamie Tantum Rosa w jednorazowych, higienicznych butelkach w postaci gotowego roztworu. W zależności od potrzeb, kobiety mogą stosować tradycyjną postać w saszetkach lub płyn od razu gotowy do użycia.! Jeśli nie ma możliwości przygotowania roztworu, wystarczy użyć Tantum Rosa roztwór.

Na infekcje te intymne – Tantum Rosa, a nie inne! Przekonaj się sama!

 

Tantum Rosa roztwór dopochwowy z NOWOCZESNYM APLIKATOREM! Gotowy do natychmiastowego użycia!

 

Tantum Rosa  roztwór dopochwowy  wskazania do stosowania:

Lek zaleca stosować się w przebiegu: zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio- i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii. Lek Tantum Rosa zmniejsza intensywność  dolegliwości i objawów, które towarzyszą stanom zapalnym okolic intymnych takich jak: ból,  pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

Tantum Rosa  roztwór dopochwowy, zalecany sposób dawkowania:

Lek należy stosować od 1 do 2 płukań w ciągu doby.

W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia nie należy, nieprzerwanie, stosować leku dłużej  niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.

Celem uzyskania poprawy, leczenie nie powinno trwać krócej niż 3 dni.

TANTUM ROSA (roztwór dopochwowy) Cena: 1 opakowanie 5 butelek 140 ml 
ok 30.00 zł

 

TANTUM ROSA saszetki (proszek do sporządzania roztworu dopochwowego)

Lek Tantum Rosa dostępny jest również w poręcznych saszetkach (opakowanie 10 saszetek). Substancją aktywną leku Tantum Rosa jest chlorowodorek benzydaminy, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające  i antyseptyczne. Lek szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa  można stosować na dwa sposoby:

©       irygacja , do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);

©       zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Wskazania do stosowania

Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:

©       przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,

©        również po chemio- i radioterapii,

©       w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii,

©        w połogu.

TANTUM ROSA ( SASZETKI) Cena 1 opakowanie: 10 saszetek ok. 25 zł

OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: