Jak przygotować malucha na rodzeństwo?

zaba  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)
Twoja ciąża może być przyczyną wielu obaw i stresu Twojego malucha, jeżeli go odpowiednio do tego nie przygotujesz. Podaje tutaj kilka wskazówek, jak przygotować malucha na przyjście rodzeństwa:

1/ Po pierwsze, nie opowiadaj mu zbyt wcześnie na temat ciąży. Dziecko będzie oczekiwać, że nowy braciszek lub siostrzyczka pojawi się w przeciągu kilku dni. Powiedz mu o ciąży, gdy brzuszek będzie już mocno widoczny.

2/ Postaraj się poświęcić mu teraz więcej czasu niż zazwyczaj, by wiedziało, że bardzo je kochasz. Rozmawiaj z nim na temat jego wszelkich wątpliwości.

3/ Rozmawiaj z nim na temat tego jak byłaś z nim w ciąży, pokaż mu zdjęcia z USG, powiedz mu jak bardzo mama i tata czekali na niego, jak dotykałaś go przez brzuszek, jak bawiła się w brzuszku. Możesz też powiesić mu w pokoju jego zdjęcie z ciąży.

4/ Odwiedzaj z nim malutkie dzieci, aby miało już wcześniej wyobrażenie jak będzie wyglądać jego rodzeństwo - jakie będzie malutkie i bezbronne i żeby mogło poczuć się bezpiecznie, że nic mu złego nie grozi. Często dzieci wyobrażają sobie, że jego rodzeństwo będzie tak samo duże jak oni.

5/ Kup mu lalkę bobaska i opiekujcie się nią nawzajem - chodźcie z nią na spacery, karmćie ją, przebierajcie. Dziecko zobaczy jak fajnie jest mieć młodsze rodzeństwo, którym można się opiekować razem z mamą.

A jak już się urodzi mała dzidzia też bardzo zwracajcie uwagę na to, aby nie zaniedbać swojego starszego dziecka, choć może być to trudne. Może to doprowadzić do tego, że Twoje dziecko poczuje się zazdrosne i będzie chciało skrzywdzić to młodsze.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: