Malowanie twarzy - znakomita zabawa dla dzieci

inplusPR  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Pogoda za oknem i długi weekend sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zabawy lub festyny plenerowe są doskonałą formą rozrywki dla dorosłych, jednak najwięcej frajdy czerpią z nich dzieci. Jak zaplanować ten czas, by na długo pozostał w ich pamięci?

Malowanie twarzy dzieci
Fot. SXC.HU
Organizacja imprezy dla maluchów wymaga pomysłowości i kreatywności. Nieustającym powodzeniem wśród najmłodszych cieszą się przyjęcia i przebieranki. W jaki sposób zmienić dziecko w kota, mysz, pszczołę lub ulubionego bohatera z bajek? W szybkiej i skutecznej metamorfozie pomoże nam makijaż wykonany farbami lub kredkami przeznaczonymi do kolorowania skóry, czyli bodypainting.

- Do takiego makijażu należy wykorzystywać dedykowane kosmetyki - mówi Marzena Raczkiewicz z firmy MERplus - wyłącznego dystrybutora produktów Jovi, przeznaczonych do makijażu twarzy.- Barwniki kosmetyczne wykorzystane w ich produkcji są łagodne, przez co nadają się do każdego rodzaju cery. Ich tłusta konsystencja sprawia, że dobrze pokrywają skórę, natomiast delikatna tekstura zapobiega jej podrażnieniom - dodaje.

Kolorowe zestawy do malowania twarzy marki Jovi składają się z różnobarwnych farb lub kredek, które można ze sobą dowolnie mieszać. Makijaż należy rozpocząć od kolorów jaśniejszych, a następnie stopniowo dodawać ciemniejsze. Produkty są wytrzymałe termicznie, nawet pod wpływem wysokich temperatur nie będą tworzyć na buzi malucha smug.

Wykonanie kolorowych motywów na twarzy to dobra okazja do samodzielnej zabawy dla dzieci. Pozwala poznać nowe powierzchnie dla twórczości plastycznej. Ponadto, malując własną twarz, rozwijają one wyobraźnię oraz umiejętności manualne.

Farby w kremie usuniemy za pomocą wody, natomiast kredki przy pomocy mydła lub mleczka kosmetycznego.

Farby do malowania twarzy Jovi
Fot. MER Plus
Opakowanie zawiera:

  • Krem: słoiczek po 8ml i 30ml
  • Kredki: p 3,5g i 17g

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady