Wakacje z dziećmi - czym zająć dziecko?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wakacje to czas zabawy i wspaniałych przygód dla Twojego dziecka. Aby letni wypoczynek w pełni się udał, musisz go dobrze zorganizować. Poniżej znajdziesz pomysły na wakacyjne zabawy z dzieckiem.

Dziecko - zabawa w wakacje

Lato w mieście

Dzieci pozostające podczas wakacji w domu, nie muszą się nudzić i spędzać całych dni przed telewizorem czy komputerem. Wystarczy zgłosić się w szkole, ośrodku kultury czy klubie sportowym, aby uczestniczyć w różnych ciekawych zajęciach, np.: sportowych, muzycznych, plastycznych lub teatralnych. Udział w nich jest bezpłatny, opłaty uiszcza się tylko za posiłki. To doskonały sposób na wypełnienie wolnego czasu, a także stawianie pierwszych kroków w tańcu, grze tenisa czy fotografii. Ciekawą propozycją są też wspólne wyprawy dla dzieci i rodziców, m.in.: spływy kajakowe, kursy wspinaczkowe, obozy jeździeckie.

Korzystaj z uroków lata w miejscu zamieszkania - wybierz się z dzieckiem na plac zabaw, do zoo, parku lub na basen. Zapoznaj się także z ofertą letnich koncertów, festynów i pikników, organizowanych przez Twoje miasto. Jeśli masz ogród, możesz tam rozstawić namiot i razem ze swoją pociechą bawić się w obóz.

W czterech ścianach

Gdy pogoda spłata figla, zachęć dziecko do wspólnego gotowania, śpiewania, tańczenia, malowania bądź rzeźbienia w plastelinie. Od czasu do czasu możesz pozwolić na zabawę przy komputerze, a ciekawe i bezpieczne dla dziecka gry znajdziesz na stronach: disney.pl, sieciaki.pl, miastodzieci.pl, ciufcia.pl.

Wyprawa rowerowa

Starsze dziecko możesz namówić na wspólną wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Nastolatkowi pozwól na podróż z rówieśnikami - to może być dla niego nie tylko wspaniała rozrywka, ale też dobra lekcja planowania i samodzielności. W trosce o bezpieczeństwo dziecka i Twoje, sprawdź hamulce i oświetlenie rowerów. Pamiętaj o kaskach!

Zabawy grupowe

Na pewno w Twojej okolicy mieszkają dzieci, które także spędzają wakacje w domu. Porozmawiaj z ich rodzicami i wspólnie zastanówcie się, jak umilić czas swoim pociechom. Będzie to wymagało trochę inicjatywy, wysiłku i poświęcenia czasu, ale w grupie będzie Wam łatwiej. Jednego dnia Ty możesz zabrać dzieci do parku lub nad rzekę, drugiego mama Kasi zorganizuje lekcję gotowania w ogrodzie, a trzeciego tata Maćka pokaże wszystkim, jak sklejać latawce. Pomysłów jest naprawdę wiele: konkursy plastyczne, karaoke, zawody sportowe - niech każdy rodzic zaproponuje zabawę, którą sam uwielbiał będąc dzieckiem. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady