Wybór ekspresu do kawy - raport Skąpiec.pl

2013-05-24  |  + 3  |  Ocena: (głosy: 0)

Skąpiec.pl sprawdził, które ekspresy do kawy cieszyły się największym zainteresowaniem internautów w I kwartale 2013 roku i jakie kryteria były dla nich istotne, podczas poszukiwań idealnego urządzenia.


Raport specjalny, przygotowany przez serwis Skąpiec.pl, stanowić ma pomoc dla osób, które planują w najbliższym czasie zakup ekspresu do kawy. Z publikacji czytelnicy dowiedzą się m.in. jakiego rodzaju ekspresy są najbardziej poszukiwane, które marki cieszą się największym zaufaniem oraz jaką kwotę użytkownicy Skąpiec.pl byli skłonni przeznaczyć na urządzenie do przygotowywania kawy. Uzupełnieniem przygotowanej przez serwis analizy są wypowiedzi eksperckie autorstwa dziennikarzy, blogerów i baristów, którzy podzielili się swoimi opiniami na temat ekspresów do kawy.

Jak ekspresu szukają Internauci? 

Z danych Skąpiec.pl wynika, że internauci, którzy w I kwartale 2013 roku szukali ekspresu do kawy za pośrednictwem porównywarki, największą wagę przykładali do marki sprzętu. Z filtra „Producent” korzystało w pierwszej kolejności aż 35% potencjalnych kupujących. Kolejnym, bardzo istotnym dla użytkowników serwisu kryterium był rodzaj urządzenia (29,17% wszystkich wyborów), na trzecim miejscu uplasował się natomiast filtr „Dodatkowe funkcje” (22,84%). Prawie 4,7% internautów zainteresowanych zakupem ekspresu do kawy zwracało uwagę przede wszystkim na pojemność urządzenia, dla 4,52% najistotniejsza była z kolei jego moc. Filtrami, z których korzystało najmniej użytkowników Skąpiec.pl okazały się być: „Popularne systemy” oraz „Cena”.

Wyniki raportu

Tytuł najbardziej pożądanej przez konsumentów marki ekspresów do kawy przypadł w I kwartale 2013 roku włoskiej firmie DeLonghi. Stawiało na nią bowiem niemal 25% użytkowników serwisu Skąpiec.pl. Kolejne miejsce, z wynikiem na poziomie 15,98% wszystkich wyborów, zmarce Saeco, trzecie natomiast zajął Krups (12,64%).

W filtrze „Rodzaj” najczęściej wybieraną opcją były ekspresy ciśnieniowe - tego typu urządzenia interesowały ponad 50% internautów. Drugim najczęściej wybieranym typem sprzętu były automaty do kawy (19,09% wyborów), a na ostatniej pozycji na podium znalazły się wygodne i łatwe w obsłudze ekspresy na kapsułki lub saszetki (16,71%).

Jeżeli chodzi o dodatkowe opcje to ponad 1/3 internautów zainteresowanych zakupem ekspresu do kawy chciało, aby posiadał on wbudowany młynek. Kolejnymi udogodnieniami, na które potencjalni kupujący zwracali baczną uwagę były funkcje: spieniania mleka (31,53% wszystkich wyborów) oraz automatycznego czyszczenia (21,32%).

Prawie 20% osób, które w poszukiwaniach ekspresu kierowało się przede wszystkim jego ceną, chciało znaleźć tanie urządzenie - za nie więcej niż 100 złotych. Kryterium to spełniają głównie ekspresy przelewowe.  Drugim pod względem popularności przedziałem cenowym był natomiast ten najwyższy - od 2000 w górę (18,56% wszystkich wyborów).

Od pewnego czasu dużą popularnością w naszym kraju cieszą się ekspresy na kapsułki i saszetki. Dla wielbicieli tego typu urządzeń Skąpiec.pl przygotował w kategorii „Ekspresy do kawy” specjalny filtr o nazwie „Popularne systemy”. Z danych porównywarki cen wynika, że w analizowanym okresie najpopularniejsze były urządzenia z linii Dolce Gusto marki Krups (35,02 procent wszystkich zaznaczeń w filtrze). Drugą pozycję w rankingu, z wynikiem na poziomie 32,95%, zajęły ekspresy Tassimo firmy Bosch, ostatnie miejsce na podium przypadło natomiast produktom Krups z serii Nespresso (16,38%). Dziesięcioprocentowy próg zaznaczeń w filtrze „Popularne systemy” przekroczyły jeszcze ekspresy Senseo marki Philips.

Najpopularniejsze produkty

Ranking dziesięciu budzących największe zainteresowanie ekspresów do kawy powstał na podstawie liczby odsłon wybranych modeli. Badanie popularności zostało przeprowadzone na próbie użytkowników Skąpiec.pl, którzy od 1 stycznia do 30 marca 2013 ponad 300 tysięcy razy odwiedzili dział poświęcony ekspresom do kawy. Zwycięzcą plebiscytu został Saeco Xsmall HD8743, który w opinii internautów wyróżnia się wysoką jakością, prostotą obsługi i eleganckim wyglądem.

O raporcie:

Patronat medialny nad raportem objęły serwisy: CzasNaWnetrze.pl, Wortale.net, Poradopedia.pl, Extraprodukt.pl, Luxprodukt.pl, KawaToPodstawa.pl.

Całość raportu można pobrać ze strony Skąpiec.pl.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 3
~Nina | 2013-10-09 12:02
Fajne, równie funkcjonalne i w miarę przystępnej cenie ekspresy ma Phillips. Mało tego, urządzenia posiadają programator, dzięki któremu można zaprogramować sobie rodzaj przyrządzanej kawy dla każdego z użytkowników, np. da siebie, męża, taty, mamy, z pianką, lub bez, o różnej mocy, etc. Może i to nie jest jakiś super bajer , ale zdecydowanie oszczędza czas rano, kiedy spieszymy się do pracy. Więcej info znajdziecie tutaj: http://www.philips.pl/c/saeco-filizanka-do-espresso-fasol... Pozdrawiam
~AntekL | 2013-10-09 09:38
Całkiem niezły, polecam spojrzećtutaj http://www.kawa.wortale.net/26-Poradnik-kupujacego.html

Najnowsze porady