Jak i kiedy powiedzieć szefowi o ciąży?

ruw3  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Większość lekarzy doradza, by z informowaniem o ciąży bliskich oraz pracodawcy zaczekać właśnie do początku czwartego miesiąca. Nie zwlekaj jednak zbyt długo z przekazaniem tej wiadomości przełożonemu. Prędzej czy później rozmowa z pracodawcą musi się ona odbyć. Lepiej, gdy dowie się o tym fakcie od Ciebie, a nie z zasłyszanej na korytarzu plotki.

Jak powiedzieć to szefowi? Według mnie najlepiej działa scenariusz humorowo-horrorowy, np. dostajesz pochwałę lub masz coś pozytywną wiadomość. Kończycie temat i wtedy coś w stylu: "szefie no mam jeszcze jedną nieprzyjemną wiadomość". Szef pręży się, zastyga w bezruchu, oczyma wyobraźni już widzi jak zwalniasz się, podkupia Cię konkurencja, a wtedy Ty ze słodkimi oczętami mówisz: "Jestem w ciąży". W tym momencie warto uczciwie od razu powiedzieć, że postarasz się pracować do 9 miesiąca, ale chciałabyś uprzedzić teraz, bo w ciąży różnie bywa. Poinformuj go, który to miesiąc, na kiedy masz przewidywany termin porodu. Powiedz też, czy po porodzie będziesz chciała wykorzystać urlop wychowawczy. Postaraj się zrobić na szefie wrażenie osoby, która swoją pracę traktuje bardzo poważnie i troszczy się o dobro firmy.

Wydaje mi się, że jeżeli uczciwie postawi się sprawę i stara się pracować w miarę sił, to wówczas praca na nas poczeka. Prawdą jest też, że różni bywają szefowie, pomimo faktu, że my poważnie podchodzimy do pracy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Olga | 2009-01-10 10:55
Widzę , że te artykuły o powiadomieniu o ciąży to piszą sami SZEFOWIE.Lekarze mają racje w całości, żeby poczekać do 4 miesiąca.
Ludzie Wy nie macie pojęcia jak jest w pracach.Młody Szef który ma małe dzieci ale nie pozwala zajść w ciąże swoim pracownicom.wreszcie piszcie te swoje artykuły dl szefów żeby potrafili zrozumieć młode kobiety.Szefa żona może urodzić dziecka ale jego pracownik już nie.To dopiero polityka prorodzinna.