Akwarium - nowy trend wnętrz w stylu nowoczesnym

SferaPRT  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Definicja słowa akwarium znacznie zmieniła się na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Kiedyś - często spotykany dodatek do nudnych, PRL-owskich wnętrz. Obecnie - jeden z najbardziej pożądanych elementów nowoczesnych loftów, przytulnych salonów oraz klimatycznych restauracji. Kreatywnych pomysłów na aranżację designerskiego akwarium nie brakuje. Sprawdź sam!

NiezaWODNE aranżacje

Bogato wyposażone, designerskie i eleganckie akwarium to nowy trend w aranżacji wnętrz, który powraca w nowej odsłonie z zamierzchłych już czasów PRL. Wykorzystanie tego elementu dekoracyjnego to pomysł na szybką metamorfozę pomieszczenia. Odpowiednio zaaranżowane akwarium może być oryginalną ozdobą nie tylko salonu, ale również innych pomieszczeń. Coraz częściej projektanci proponują, aby wodną ekspozycję umieścić w niekonwencjonalnym miejscu. - Jeśli akwarium ma być ulokowane w miejscu często odwiedzanym przez domowników i gości, należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór sprzętu akwarystycznego i wyposażenia, które pozwolą stworzyć optymalne warunki dla życia zwierząt. Odpowiednie zabiegi architektoniczne sprawią, że stanie się ono integralną częścią wnętrza. Jednym z designerskich pomysłów jest np. umieszczenie akwarium w wyspie, która oddziela strefę kuchni otwartej na salon. - mówi Dariusz Kozera - ekspert marki AQUAEL - lidera w branży akwarystycznej i zoologicznej. Nowatorskim pomysłem jest także akwarium znajdujące się pod niewielkim stolikiem w strefie gościnnej. Dzięki temu wspólne przyjęcia mogą być jednocześnie okazją do podziwiania podwodnego świata. Akwarium znajdujące się w sypialni to mocny akcent relaksujący i odprężający tuż przed zaśnięciem.

 

 

 

Wielkość dostosowana do warunków montażowych

 

Obecnie architekci wnętrz proponują wiele atrakcyjnych rozwiązań umożliwiających wkomponowanie akwarium w przestrzeń domu, a akwaryści z łatwością dopasowują wyposażenie do konkretnych warunków, w jakich mają żyć zwierzęta wodne. Przed wyborem akwarium warto ocenić możliwości aranżacyjne do jakich należy dostosować np. jego wielkość. - Jeśli mamy zamiar postawić akwarium na tradycyjnej szafce lub w zabudowie meblowej, należy najpierw dokładnie obliczyć, czy wytrzyma ona ciężar zbiornika wypełnionego wodą. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie akwarium w ścianie dzielącej pomieszczenia. W tym wypadku najlepszym wyborem będą zbiorniki poziome, do których dostęp jest znacznie łatwiejszy - dodaje ekspert marki AQUAEL. Przed instalacją należy także ocenić obciążenie stropu i podłogi. Montaż ekskluzywnych akwariów o dużych rozmiarach i nieregularnym kształcie należy omówić z architektem.

Kluczowy element - oświetlenie 

Nowoczesne akwarium może stanowić nie tylko element dekoracyjny. Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia w połączeniu z designerskim zbiornikiem pozwoli nam optycznie powiększyć wnętrze. Przezroczyste szkło w połączeniu z jasnym kolorem obudowy nada mu przestronności oraz lekkości. - Innowacją na rynku są zestawy akwariowe z pokrywami oświetleniowymi, w których wykorzystano energooszczędne diody LED. Ich ciepłe światło tworzy bardzo efektowne aranżacje wokół akwarium, dzięki czemu całe pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Specjalne listwy ledowe zastępują tradycyjne świetlówki, a dzięki wyjątkowej funkcjonalności, można je zamontować w najbardziej wymagającym otoczeniu lub przy nietradycyjnej obudowie - dodaje ekspert marki AQUAEL.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady