Czy podłączenie spłuczki może być jeszcze łatwiejsze?

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Każde rozwiązanie montowane podtynkowo powinno spełniać najwyższe standardy pod względem trwałości, solidności i szczelności. Nie ma tu miejsca na kompromisy. Liczy się bezpieczeństwo, jak również łatwość montażu. Przykładem tego podejścia jest nowy stelaż TECEbase – o udoskonalonej konstrukcji i przemyślanej funkcjonalności.

Czy podłączenie spłuczki w stelażu do zabudowy suchej może być jeszcze łatwiejsze? To pytanie było punktem wyjścia dla rozwoju i doskonalenia technologii spłukiwania TECE. W efekcie tych prac moduł TECEbase został wyposażony w cztery nowe rozwiązania, które wyznaczają wyższe standardy bezpieczeństwa i montażu.

Technologia w doskonałej formie

Po pierwsze – brak konieczności otwierania spłuczki przed ostatnią fazą instalacji. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu zintegrowanego, trójdrogowego zaworu odcinającego.

Teraz przepłukanie instalacji nie wiąże się z koniecznością demontowania całego elementu napełniającego. Zachowana zostaje także szczelność połączenia. Wystarczy jeden obrót przeciwny do ruchu wskazówek zegara, by z pozycji „zamknięty” przejść kolejno do „płukania”, a następnie do otwarcia zaworu.

Po drugie – szybka i bezproblemowa instalacja. Nowe przyłącze wody do spłuczki z gwintem zew. 1/2” w TECEbase jest kompatybilne z najpopularniejszymi szybkozłączami marki. Co więcej, takie rozwiązanie nie wymaga uszczelniania.

Trzecim krokiem było zastosowanie uchwytu kolana spustowego – otwieranego od góry, co przełożyło się na łatwość montażu stelaża do odpływu kanalizacji. Poprzeczne ścianki uchwytu wpłynęły dodatkowo na stabilność połączenia.

Prosto do celu

Jednym z ostatnich etapów instalacji stelaża podtynkowego jest montaż przycisku spłukującego. Aby wykonać go sprawnie i pomyślnie, marka TECE wprowadziła nowy system „easy fit”. Wszystko odbywa się w trzech prostych krokach – śruby wprowadzane są do otworów, dopychane i dokręcane. W efekcie płytka montażowa zostaje trwale przymocowana do płytki maskującej spłuczki. Popychacze wystarczy umieścić w otworach i przekręcić o 45º. Korzyścią jest oszczędność czasu oraz łatwy i komfortowy montaż.

To, co pozostało niezmienne, to prostota i ponadczasowa funkcjonalność. Maksymalne bezpieczeństwo i komfort gwarantuje solidna rama o nośności do 400 kg. Spłuczka TECEbase, o pojemności 10 litrów, jest kompletnie zmontowana i zaplombowana. Nie ma potrzeby otwierania jej przed ostatnią fazą instalacji. Płytka maskująca chroni wnętrze spłuczki przed zanieczyszczeniami, a przesuwne zaciski mocujące ułatwiają otwieranie i zamykanie płytki maskującej.

Spłuczka spełnia wymogi europejskiej normy EN 14055 (CE) oraz należy do grupy akustycznej I - zgodnie z DIN 4109 „Izolacja akustyczna w budownictwie”.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady