Fototapety przestrzenne – trzeci wymiar aranżacji wnętrz

Fairbox  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Czy istnieje sposób, żeby powiększyć nasz salon, sypialnię lub przedpokój? Sprawić, by niewielkie pomieszczenie przekształciło się w całkiem pokaźnych rozmiarów wnętrze? Odkryliśmy takie rozwiązanie i, co więcej, nie wymaga od nas praktycznie żadnego wysiłku! Nie musimy burzyć ani przesuwać ścian, czy też przemeblowywać całej aranżacji. Czy to jakieś czary? Nie, to fototapety przestrzenne, które zdziałają jednak prawdziwe cuda.

Czym charakteryzują się takie ścienne dekoracje i na czym polega ich wyjątkowa moc? Sekret tkwi w znakomitej jakości wydruku oraz bardzo efektownych wzorach. Przedstawienia te doskonale imitują trójwymiarową rzeczywistość powodując, że płaska powierzchnia ściany zamienia się w rozciągającą się w nieskończoność przestrzeń. Bez względu na to, czy jest to panorama nowoczesnej metropolii, malowniczy krajobraz czy abstrakcyjna kompozycja, wzór na fototapecie sprawia, że nasz pokój nie jest już dłużej ograniczony czterema ścianami lecz otwiera się na wyjątkowy widok. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie zabiegi estetyczny, który upiększy naszą aranżację. Dzięki temu nawet niewielki metraż będzie się wydawać o wiele większy. Fototapety przestrzenne na wymiar, dopasowanego do naszego wnętrza, sprawią, że całkowicie zmieni się jego charakter i nasze postrzeganie jego powierzchni. Wspomnieliśmy już, jakie przedstawienia mogą się znaleźć na fototapetach. Propozycji jest jednak znacznie więcej, dlatego przygotowaliśmy poniżej trzy oryginalne wzory.

Schodami do pięknego wystroju

Fototapety przestrzenne kojarzą się przede wszystkim z malowniczymi pejzażami i panoramami wielkich miast. Takie przedstawienia są bardzo efektowne i jak najbardziej spełnią swoją funkcję optycznego powiększenia przestrzeni. Jeśli jednak chcemy wprowadzić do naszego wystroju nieco ciekawszy akcent, warto zdecydować się na inny wzór. Nasza pierwsza propozycja wywodzi się z architektury. Mowa bowiem o przedstawieniach efektownych schodów. Być może taki wzór nie wywołuje efektu wow, gdy usłyszymy o nim po raz pierwszy. Wystarczy jednak obejrzeć dostępne w sklepie internetowym fototapety z tym motywem, by przekonać się, jak bardzo dekoracyjne jest to rozwiązanie. W szerokiej ofercie przedstawień znajdują się starożytne, kamienne stopnie, schody z secesyjnych kamienic zdobione pięknymi poręczami, spiralne klatki schodowe czy metalowe schody przeciwpożarowe umieszczane na elewacjach budynków, które będą się doskonale prezentować w nowoczesnym, industrialnym wnętrzu. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt, powinniśmy sięgnąć po takie fototapety przestrzenne na wymiar, które będą stylistycznie pasować do naszego wystroju.

Abstrakcja dla odważnych

Dla miłośników oryginalnych i niebanalnych rozwiązań przygotowaliśmy fototapety przestrzenne o abstrakcyjnym charakterze. Co to oznacza? Wybrane wzory nie odzwierciedlają otaczającego nas świata lecz tworzą oderwane od rzeczywistości kompozycje najczęściej utrzymane w geometrycznej formie. Pomimo tego, że nie przedstawiają niczego konkretnego, są bardzo efektowną ozdobą i możemy być pewni, że decydując się na taki wzór, wprowadzimy do wystroju bardzo silny akcent, który skupi na sobie całą uwagę. Właśnie dlatego taka fototapeta jest znakomitym rozwiązaniem nie tylko, gdy chcemy optycznie powiększyć metraż, ale także wtedy, gdy chcemy ożywić monotonne, minimalistyczne wnętrze, w którym niewiele się dzieje. Wśród setek dostępnych motywów możemy sięgnąć po trójwymiarową mozaikę, której poszczególne kwadraciki zdają się wysuwać ze ściany, geometryczny deseń, unoszące się w przestrzeni bryły lub krystaliczną formę przypominającą zmiętą kartkę papieru. Wśród tego typu przedstawień na szczególną uwagę zasługują także wzory, które jeszcze silniej bazują na złudzeniach optycznych, a znawcom sztuki z pewnością skojarzą się z op-artem, czyli sztuką optyczną. Czarno-białe kompozycje sprawiają wrażenie falowania lub wibrowania, co daje naprawdę spektakularne rezultaty we wnętrzu.  

Tunel, w którym kryje się przestrzeń

Naszą ostatnią propozycją będzie również architektoniczna fototapeta przestrzenna. Tunel, podobnie jak schody, może nie sprawiać wrażenia efektownej ozdoby, jednak wzory mówią same za siebie. To prawdziwe bogactwo przedstawień, dzięki którym możemy ozdobić wnętrze urządzone w dosłownie każdej estetyce. W sklepie internetowym znajdziemy utrzymane w industrialnym stylu tunele metra lub kolei, wydrążone w skałach dzikie przejścia, tunele z rozpędzonymi samochodami o lekko rozmytych światłach czy wreszcie podwodne korytarze pochodzące z wielkich oceanariów. Z kolei miłośnicy minimalizmu mogą sięgnąć po abstrakcyjne formy przypominające tunele czasoprzestrzenne lub wnętrza przywodzące na myśl statki kosmiczne z filmów science-fiction.

 

W aranżacji nie ma rzeczy niemożliwych i nawet optyczna zmiana metrażu nie stanowi wyzwania, jeśli pod ręką znajduje się fototapeta przestrzenna. Tunel, efektowne schody z zabytkowej kamienicy lub abstrakcyjna kompozycja - to wszystko nie tylko powiększy nasz pokój, ale sprawi jednocześnie, że zyska on niezwykle wyrazistą i oryginalną ozdobę.

Polecane strony

redro.pl/

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady