Jak wybrać materac dla seniora

kalut  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wraz z upływem lat jej czas i forma ulegają zmianie, szybciej bowiem regeneruje się organizm młody, starszy zaś wolniej. Analizując potrzeby snu seniorów należy w pierwszej kolejności zadbać o wyposażenie łóżka w odpowiedni materac. 

Sen sposobem na długowieczność

W przypadku seniorów, sen ma zbawienny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale w dużej mierze też na zdrowie. Wystarczą już 2 -3 nieprzespane noce, by ciało odebrało ten fakt jako zagrożenie. W takiej sytuacji może pogorszyć się kondycja fizyczna i psychiczna, co negatywnie wpływa na koncentrację i pamięć. Następstwem takiego stanu jest obniżenie odporności organizmu. Dlatego sen powinien być traktowany jako naturalny lek. Odpowiednio dawkowany w  ilości od 7 do 9 godzin dziennie, nie mniej jednak niż 5 godzin na dobę. Aby sen przebiegał bez zakłóceń należy także odpowiednio dotlenić organizm, a ostatni posiłek zjeść 3-4 godziny przed zaśnięciem. Wówczas mamy pewność, że szybciej się zregenerujemy.

Komfort snu

Odpowiednio dobrany materac dla seniora pełni bardzo ważną funkcję wspomagającą cały organizm. Aby robił to poprawnie nie może być ani za miękki ani za twardy. Powinien także być elastyczny, aby zapobiegać problemom układu kostno – ruchowego i mieć właściwości antyalergiczne. Szukając idealnych rozwiązań dla komfortu snu seniora, warto zapoznać się z ofertą firmy Janpol. W szerokiej gamie produktów na pierwszy plan wysuwają się materace lateksowe.  Materiał ten nie pochłania kurzu ani alergenów. Przykładem materac lateksowego jest Janpol Demeter. Posiada on średni stopień twardości, a 7 stref profilowania dostosowuje się idealnie do anatomii ciała człowieka. Perforacje wykonane w  elastycznej powierzchni zapobiegają pochłanianiu nieczystości. Dostępny do materaca pokrowiec występuje w opcji lato-zima. Oznacza to, że dzięki bawełnie, z jednej strony, materac ochładza ciało latem, a obecna z drugiej strony wełna - zapewnia ciepło zimą. Drugą propozycją jest materac Janpol Afrodyta. Obecność sprężyn gwarantuje punktowe podparcie ciała, dlatego jest on polecany również dla osób z lekką nadwagą. Lateks, tak jak w poprzednim przypadku, zapewnia przepływ powietrza i nie pochłania kurzu. Największe możliwości doboru stopnia twardości daje materac Janpol Wenus. Model ten występuje w 3 opcjach twardości, co pozwala go dopasować optymalnie do potrzeb organizmu. Sprężyny pozwalają odciążyć newralgiczne punkty ciała. Materac jest dwustronny. Połączenie z jednej strony bawełny a z drugiej wełny, pozwala na optymalne dopasowanie materiału do zmiennych potrzeb organizmu. Dlatego szukając rozwiązań dla swoich zdrowotnych problemów, warto przeanalizować ich przyczyny i zacząć od najbardziej oczywistych.

 

 

Wszystkie z wymienionych powyżej materacy, są produktami rehabilitacyjnymi, które zyskały pozytywne opinie ośrodków medycznych, a co za tym idzie obniżoną stawkę VAT – 8%. Każdy z nich dodatkowo może być stosowany wraz ze stelażami, o regulowanych elementach.  Są one dwustronne, dzięki czemu zwiększają swoją żywotność. Dla każdego typu materaca producent rekomenduje specjalne pokrowce do prania. Pozwala to łatwiej utrzymywać higienę produktu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady